KPMG se v Brně učí nové obory a stále nabírá. Kam až může vyrůst?

#Gemeinschaft #vlnena #ctp #brnRegion

Týden nebo dva intenzivní práce u klienta, procházení dokumentů, smluv a faktur. Pak práce v kanceláři a ta samá náročná procedura zase někde úplně jinde. Auditoři nemají život jednoduchý, a když uhodila covidová pandemie, museli se naučit fungovat v hodně odlišném módu, který jim doteď částečně zůstal. Těm z brněnské pobočky KPMG se to navíc spojilo i se stěhováním - za 17 let "bydlení" v předchozích prostorách vyrostli natolik, že už potřebovali nové kanceláře, které našli před půlrokem ve Vlněně. A tady si je poskládali přesně tak, jak jejich nová pracovní realita vyžaduje.

 "V době vzniku brněnské kanceláře, tedy krátce po revoluci, nás byla jen hrstka, takže nám stačila jedna kuchyňka. Za tu dobu jsme ale vyrostli až ke 150, kuchyňku jsme měli stále jednu a k tomu nám chyběl prostor pro setkávání a brainstormingy, takže jsme si museli pořád pronajímat něco navíc," vysvětluje Barbora Šíblová, šéfka brněnské kanceláře KPMG, co vedlo k tomu poohlížet se po novém působišti. Zadání bylo jasné: dobrá poloha zajímavá pro zaměstnance, dostatek místa, zázemí a prostory pro společná setkání, videohovory a zasedačky s možností pronajmout si větší prostor pro slavnostnější akce a setkání. Tedy všechno to, na co jsou Vlněna, ale i eventový prostor ve zdejším coworku Clubco víc než dobrou odpovědí.

"Zadání bylo jasné: dobrá poloha zajímavá pro zaměstnance, dostatek místa, zázemí a prostory pro společná setkání, videohovory a zasedačky s možností pronajmout si větší prostor pro slavnostnější akce a setkání."
 

KPMG totiž muselo při hledání nových kanceláří počítat nejen s aktuálním počtem zaměstnanců a jejich pracovní náplní, ale i s tím, že do budoucna bude oboje růst a vyvíjet se. Dosavadní vývoj brněnské pobočky je totiž zosobněním právě tohoto.

Víc lidí i kompetencí

Brněnská kancelář KPMG začala fungovat těsně po revoluci, tehdy hlavně proto, aby to auditoři měli blíž k moravským klientům. K tomu se postupně přidaly daňové a právní služby, rozšířila se podpora auditorů a přišli noví účetní specialisté. V posledních letech začal růst také IT tým, experti na IT audity a čím dál silnější je i skupina pojistných matematiků, kteří podporují audity pojišťoven nebo vyvíjí matematické modely peněžních toků. Krok za krokem, člověk za člověkem a najednou to dělá už víc než 200 lidí z celkové tisícovky v celé republice.

"Covid nás naučil, že část naší práce se dá dělat i na dálku. Našli jsme efektivní balanc v tom, co jde udělat dopředu a nemusí se zpracovávat přímo u klienta a co opravdu musíme udělat u něj."
 

Hlavně práce auditorů, kteří se starají o kontroly firem podle zákona, spočívá pořád v tom, že musí dopodrobna prostudovat hospodaření a procesy klientů. Dřív to vypadalo třeba tak, že několik dní se na klienta chystali u sebe "doma", následoval týden nebo dva intenzivní práce přímo v dané firmě a pak ještě dolaďování auditu znovu "doma". Jak ale covidová pandemie od základu změnila spoustu věcí, toto je jedna z těch, do kterých promluvila také.

 "Covid nás naučil, že část naší práce se dá dělat i na dálku. Našli jsme efektivní balanc v tom, co jde udělat dopředu a nemusí se zpracovávat přímo u klienta a co opravdu musíme udělat u něj. Na místo, do konkrétní firmy, tak jezdíme už jen na část původní doby," přibližuje Barbora Šíblová, jejíž kolegové podle nové rutiny designovali i nové kanceláře - teď potřebují a už i mají víc menších zasedaček nebo prostor v režimu flexi seating. "Měli jsme výhodu v tom, že pražská pobočka se upravovala už někdy před čtyřmi roky, takže jsme využívali jejich zkušenost. Víme například, že část našich zaměstnanců je většinu pracovní doby v terénu, a protože se nikdy nesejdeme všichni, tak množství míst designujeme s koeficientem 0,7," popisuje Šíblová.

Příběh napsaný v číslech

Ona a její kolegové z brněnské kanceláře už dnes pracují pro klienty po celé republice. Firmy od určité velikosti mají povinnost auditu ze zákona a zástupci české KPMG jsou zvyklí i na to, že data ze svojí práce posílají do zahraničí auditorům mezinárodních firem. Kdyby měla Šíblová říct, kde působí na Moravě nejčastěji, jsou to výrobní a průmyslové firmy nebo ty spadající do segmentu automotive. "Čísla a kategorie, které posuzujeme, vypadají na jednu stranu pořád stejně. Jsou to výkazy, pohledávky, tržby, zásoby. Ale každá firma má v těch číslech zapsaný jiný příběh a je neobyčejně zajímavé do tohoto zákulisí pronikat, navíc každý týden nebo dva do jiného", povídá Šíblová a je znát, že ji ty příběhy baví i po letech.

 Kdo by se v nich chtěl naučit číst, má dveře otevřené. KPMG je zvyklé nabírat kontinuálně, a jestli někde sází na další růst, tak v Brně - město univerzit dodává na pracovní trh pořád nové a nové lidi, kteří chtějí ve městě, které už je mezinárodní, ale pořád rodinné, zůstat a pracovat. "Hodně spolupracujeme právě s vysokými školami a studenty rádi bereme na stáže. Bývají překvapení, protože se opravdu rychle stávají plnohodnotnými členy auditorských týmů," podotýká Barbora Šíblová, která ale zároveň ví, že tempo auditorů není pro každého. Práce u klienta bývá intenzivní, v hlavní sezoně přesahuje osmihodinovou pracovní dobu. Proto mají ale zaměstnanci těchto divizí KPMG výměnou volné letní pátky. Práce se vůbec čím dál víc přizpůsobuje moderním požadavkům work-life balance. A zároveň zohledňuje témata, která budou muset auditoři a další příbuzné profese ovládat čím dál víc - v Brně se proto chystá růst těch týmů, které dělají a umí datovou analýzu, automatizaci, specializují se na nefinanční reporting v oblasti udržitelnosti a také zabezpečení všech dat, se kterými kancelář pracuje.

 

 

 

Galerie

Melden Sie sich für unseren Newsletter an

  Bleiben Sie auf dem Laufenden über die neuesten Entwicklungen, Brancheneinblicke und exklusiven Angebote von CTP, indem Sie sich für unseren Newsletter anmelden. Treten Sie unserer Gemeinschaft bei und seien Sie Teil der Zukunft von Industrieimmobilien.

  Immobilien-Finder

  Ausgewählte Eigenschaften Alle Eigenschaften anzeigen

  Pfeil CTP NV €16.32 CTP-Symbol FINDEN SIE EIGENTUMKreis-Pfeil CTP AR ist raus

  Kommerzieller Kontakt

  Ivan Pastier

  Park-Adresse

  Bratislava

  Opletalova 87, 841 07 Bratislava - Devínska Nová Ves Slowakei

  Angebot erhalten

   Anforderungen