PKV zapewnia budowanie na najwyższym poziomie

Społeczność # #vlnena #brno #ctp

Firma PKV, zajmująca się specjalistycznymi usługami energetycznymi w bydgoskim parku Vlněna, od niedawna prowadzi nową kancelarię. Zajmuje się ona zarządzaniem energią, audytem i projektami inwestycyjnymi, a także zarządzaniem potencjałem energetycznym, w tym inwestycjami w nieruchomości. Důraz na energetickou šetrnost a menší uhlíkovou stopu bude podle nich čím dál větší, a tak bude častěji potřeba nechat si v tomto ohledu poradit.

Jiří Pech i Ondřej Vaněk, majitelé PKV, se znají od střední školy a s prvním společným podnikáním začínali už na vysoké. Kreslili projekty rodinných domů. Nie ma wątpliwości, że to oborowy ma problemy, a oni sami nie są w stanie ich rozwiązać. Pak se vrhli na zajišťování energetických průkazů domů, ale tohle podnikání jim pro změnu zhatily zákonné změny.

 
Jiří Pech, vzpomíná:

"Pamiętajcie, że jak nie ma lidera, to musicie być bardzo posłuszni, co je ze zákona potřeba. Jenže nebylo. Klienti zkrátka jen chtěli mít razítko a bylo jim jedno, v jaké kvalitě službu dostanou, hlavně ať je co nejlevnější. Jenže my jsme to chtěli dělat dobře."

 

O energetické průkazy budov se starají dodnes, tvoří ale už jen asi deset procent obratu společnosti.

 

Úspěch na třetí pokus

 

Obchodním partnerem tak znovu stáli před rozhodnutím, kam s podnikáním dál. Když už se v energetice pohybovali, vrhli se na energetické audity - ne jen hodnocení energetické stránky staveb, ale také navrhování řešení, jak by mohly po této stránce fungovat lépe. "W związku z tym, że firma jest w trudnej sytuacji, nie ma żadnych problemów, które mogłyby się z nią wiązać. Ne si jen splnit povinnost," naznačuje Pech, v čem se s kolegy v nové sféře podnikání poučili.

Jej codzienna praktyka pokazuje, że za nimi stoją duże výrobního podniku, które w rzeczywistości są bardzo trudne do osiągnięcia.

 
Jiří Pech, popisuje klasyczny příklad:

"My tam přijdeme a zjistíme, že problém spočívá v tom, že stroje produkují příliš mnoho tepla. Lepsze warunki klimatyczne, które spotkają się z dalszą energią, to tylko jeden z wielu problemów, który nie został rozwiązany."

 

Jest to idealne miejsce dla osób poszukujących noclegu, które mają do dyspozycji hotel i dalszą infrastrukturę mieszkaniową, jak również dla tych, którzy chcą mieć pewność, że nie będą musieli płacić za energię.

Na przykład, w celu zwiększenia wydajności i optymalizacji prostego oprogramowania, należy zastosować czeski i europejski program dotacyjny. PKV jest bardzo popularny na całym świecie.
W przypadku, gdy firma nie jest w stanie utrzymać się na rynku, jest to dla niej bardzo ważne. Firma E.ON, która jest obecnie w trakcie realizacji projektu, jest zainteresowana audytem energetycznym. Nejdřív šlo jenom o návrhy vylepšení a celý proces realizace se přesouval do dalších rukou. Obecnie PKV jest w trakcie realizacji, aby projekty nie były zagrożone.

 

Zefektivnit staré a dobře nastavit nové

 

Jiří Pech, vypočítává:

"Uděláme analýzu, stanovíme energetického koordinátora, zajistíme žádost o dotaci i její čerpání. Děláme už i výběrová řízení s právníky podle pravidel veřejných zakázek, následně podotační servis a vyhodnocení nových opatření."

 
Mimochodem zepracowała je firma také pro CTP a Vlněnu, tedy prostory, kde teď nově sídlí. "Mamy do czynienia z efektem synergii. W tej chwili kancelarią jest filozofia CTP i energetyczny standard budov. Naopak pro nás je pěkná reference, když k nám někdo přijde a my řekneme, že je naší a okolních budovách nasazený náš systém energetického managementu Enmon."

W portfelu PKV znajdują się projekty energetyczne na starym rynku budowlanym, ale w tym czasie nie ma już nowych rozwiązań, ponieważ są one związane z budownictwem jednorodzinnym. Czeski i europejski związek zawodowy nie może się doczekać, aby budować podobne projekty, ponieważ w tym momencie nie ma możliwości, aby budować "zelenou" otázku zohledňovat. Firma samotna w tomie postupně přidává i nabídku řešení nakládání s odpady nebo vodou.

Wielki zakázku teď má na brněnském obchodním domě Futurum. Nákupnímu centrum, které bylo jedním z prvních ve městě, postupem času i nárůstem konkurence došel dech. Nabierają one prostoty dzięki nowej rekonstrukcji. A právě energetické inovace, zateplení, nový systém vytápění a klimatizací nebo nakládání s osvětlením má být jednou z těch věcí, které centrum připraví na novou éru.

 

Rozvoj? Potřebujeme lidi

 

W przypadku firmy Pechovu znane są dobre referencje, a także różne rozwiązania, które w przyszłości będą miały wpływ na ryzyko i pracę. Proto ostatně došlo i na stěhování do nových prostor. PKV už v Brně jedny kanceláře má, ale nebylo to ono. "Už nám byly malé a nebyli jsme spokojení s dostupností, v okolí se nedá bez auta nikam zajít na oběd. Hledali jsme proto něco, co budeme moct byznysově synergicky využít a bude nám to blíž atmosférou města," vypočítává Pech jednotlivé atributy výběru.

Pro něj i kolegy bylo při výběru důležité, aby mohl celý tým zůstat pohromadě. Bez toho se totiž vytrácí firemní kultura, která je u rychle rostoucí společnosti zásadní. Zvlášť když další růst by měl následovat. "Měl jsem obavy, že firmy uslyší na vyjádření některých našich politiků, podle kterých se teď má udržitelnost odsunout stranou a řešit jenom výkonnost ekonomiky. My máme ohlasy, že pro firmy je to důležité, nechtějí na to rezignovat, což mě těší," říká Pech, kterému by se teď proto hodilo ještě víc lidí, kteří budou schopní v oboru okamžitě začít pracovat. Ukazuje się to, że třeba mezi absolventy narazili na díru na trhu. Například stavaři a strojaři se energetickými otázkami pořád ještě tolik nezabývají.

 

Galeria

Zapisz się do naszego newslettera

  Bądź na bieżąco z najnowszymi osiągnięciami CTP, spostrzeżeniami branżowymi i ekskluzywnymi ofertami, zapisując się do naszego newslettera. Dołącz do naszej społeczności i bądź częścią przyszłości nieruchomości przemysłowych.

  Wyszukiwarka nieruchomości

  Polecane nieruchomości Wyświetl wszystkie nieruchomości

  Strzałka CTP NV €16.04 Ikona CTP ZNAJDŹ NIERUCHOMOŚĆStrzałka kołowa CTP AR jest już dostępny

  Kontakt handlowy

  Ivan Pastier

  Adres parku

  Bratislava

  Opletalova 87, 841 07 Bratysława - Devínska Nová Ves Słowacja

  Get Offer

   Wymagania