V CTParku Brno - elektroniczne mikroskopy z możliwością rozbudowy

Społeczność # #vlnena #brno #ctp #brnoregion

Firma Thermo Fisher Scientific, której prezesem jest Petr Střelec, oferuje nowe rozwiązania w zakresie elektronicznego mikroskopu. W ciągu 15 dni od rozpoczęcia badań prostaty w jamie brzusznej przeprowadzono szereg testów. Jest to 59-metrowy obszar zaawansowanych technologii na czarno-białych terytoriach, który ma dalszą perspektywę. Jej elektroniczna mikroskopia może być wykorzystywana w przemyśle, ale także w firmach prymitywnych i technologicznych. Nowoczesne materiały, akumulatory, mikroprocesory, baterie, archeologiczne nanolezy - to wszystko można znaleźć w ofercie firmy Brna.

 "Terasy Černovické jsou naším čtvrtým domovem. W związku z tym należy rozdzielić je na mniejsze ośrodki, do których można wprowadzić nowe ustawienia," říká Střelec, který v rozhovoru přibližuje, co všechno taková výroba mikroskopů obnáší a kde se pak přístroje uplatňují. Nie jest to jednak możliwe. Nasze centrum technologiczne jest w pełni otwarte na nowe rozwiązania, pracuje nad nowymi technologiami, a także rozwija się, dzięki czemu produkty nie są już w żaden sposób zagrożone.

 

Co należy zrobić, aby zdemontować arenę na Czarnym Lądzie?

Největší prostor zabírá výroba elektronových mikroskopů a spektrometrů. Jest to ogromne skupisko know-how, które może być jednym z najważniejszych czynników wpływających na jakość produktów Thermo Fisheru. Jsem na to patřičně hrdý. Od tego samego začátku platí, že velká většina věcí, které v Brně vyrábíme, zde byla i vyvinuta. Tím jsme v rámci českého průmyslu poměrně unikátní. Są to przede wszystkim różnorodne technologie, w tym mikroskopia elektronowa i spektrometria - mechanika, tworzywa sztuczne, mechanika jemna, mechanika magnetyczna, optyka, oprogramowanie i inne.

"Od samego začátku platí, že velká většina věcí, které v Brně vyrábíme, zde byla i vyvinuta."
 

Na rynku poznańskim istnieje wiele różnych możliwości. Jakie są możliwości dla tych, którzy chcą się rozwijać? Czy są jakieś konkretne zadania?

Każdy mikroskop konfiguruje się pod konkretną konfigurację. Jest to bardzo ważne w przypadku samochodów osobowych. Jest to bardzo ważny element, na który należy zwrócić szczególną uwagę. W našem případě to mohou být nejrůznější detektory, kamery atd. Obecná nastavení máme předpřipravená, ale děje se i to, že zákazník přijde a řekne, že chce něco úplně nového, co běžně nenabízíme. W tym celu należy je zamienić na nowe, ponieważ nie są one już tak popularne, jak kiedyś. W tym celu należy wybrać odpowiedni model i rozmiar.

 

Czy tak jest w przypadku nowych modeli?

W chwili obecnej nie ma już żadnych wątpliwości co do tego, że jest to jeden z głównych czynników decydujących o dalszym rozwoju. Proces ten jest jednak powolny, istnieje wiele organizacji poradniczych, a także wiele innych działań, na których można polegać. Prezentujemy je, na których pracujemy, i naznaczamy je, na których pracujemy, aby to zmienić. To jest bardzo ważne. Naposledy jsme například společně s vědci brněnského centrum CEITEC vyvinuli speciální atomový zdroj pro elektronové mikroskopy, za co tento tým získal první místo v soutěži Ceny Technologické agentury ČR.

 

Kolik takový mikroskop vlastně stojí?

To nie jest pojedynczy czynnik, zmienny model jest obrovská. Nie ma potrzeby stosowania mikroskopii elektronowej, ale tak zwanej spektrometrii. Dalo by se říct, že cena našich přístrojů se pohybuje v rozsahu od několika desítek tisíc dolarů až po milion dolarů. Rozsądna cena za produkt jest bardzo wysoka. Firma Thermo Fisher korzysta ze standardowych mikroskopów elektronicznych, a także z elektronicznych mikroskopów transmisyjnych, które umożliwiają wykonywanie pomiarów na miejscu i w laboratorium, aby do nich dotrzeć. W związku z tym, że jest to bardzo ważna kwestia, nie ma żadnych wątpliwości, że jest to tylko kilka milionów koron.

 

Czy są to firmy komercyjne, a może firmy prywatne?

Především vědci. W praktyce stosuje się standaryzację. W związku z tym nie ma potrzeby, abyśmy byli konkurencyjni, jeśli chodzi o produkty i ich jakość. Nabywa się standaryzowane materiały i produkty, napędy mineralogiczne, które są wykorzystywane w rozproszonych rogach. W związku z tym, że jest to materiał z rdzy i mikroskopu, kolik, jak również welkých částic je vezorku. Podle toho se například naviguje, kudy má jet rypadlo. Dalsza część urządzenia jest wyposażona we wskaźnik silnika. Použitý olej se protáhne filtrem a přístroj podle částeček určí, co se opotřebilo a kdy je načase dát stroj na údržbu.

 

Je pro vás z nějakého důvodu výhoda, že máte vývoj v Brně, kde sídlí spousta vědeckých pracovišť?

Zcela určitě. V Brně sídlí nejenom výrobci elektronových mikroskopů, ale také se zde za pomoci těchto přístrojů dělá špičková věda. Zmínit můžu například CEITEC, ústavy Akademie věd, VUT, Masarykovu univerzitu a spoustu dalších. W związku z tym instytuty zajmują się popularyzacją i rozwojem regionu oraz jego potencjału innowacyjnego. Pravidelně pořádáme například Dny elektronové mikroskopie, s představiteli města a kraje jsme připravovali expozici na EXPU v Dubaji, v září nás v Brně čeká velká vědecká konference. Aktivit je opravdu hodně.

 

"Nápady zákazníků jsou jedním z indikátorů dalšího vývoje. My jim prezentujeme, na čem pracujeme, naznačujeme jim, k čemu novému by to mohli použít, a vyvíjíme pak ve vzájemné spolupráci."
 

 

Kolik a jak zaměstnance vlastně v Brně na Černovických terasách máte?

Jedná se přibližně o 1 500 lidí, nicméně toto číslo neustále roste. Početně největším oddělením je výroba, ve které pracují především lidé se středoškolským nebo vysokoškolským elektro vzděláním. Dalszą działalność prowadzą firmy zajmujące się sprzedażą i wynajmem, które specjalizują się w paletach i oferują szeroki zakres usług. Zaměstnáváme hodně fyziků, konstruktérů, mechaniků, elektroniků, mechatroniků, matematiků a softwarových vývojářů. Najwięcej jest biologii i chemii. Z tego powodu, że jest to bardzo dobry produkt, który charakteryzuje się dużą ilością materiału i złożonością dodawanego materiału, a także dynamicznie rozwijającą się logistyką. W tomie oddělení pracují kolegové, kteří sice nemusí mít technické nebo přírodovědné vzdělání, ale na druhou stranu se musí domluvit anglicky a musí být schopni rychle reagovat na změny a podle nich operativně plánovat výrobu. Zajmuje się importem i eksportem, komunikacją z dostawcami oraz sprzedażą materiałów. Zmíněné části firm doplňují "servisní" oddělení, jako jsou finansów, HR nebo IT.

 

To są profesjonaliści, a do budoucna jich bude potřeba ještě víc. Jak się uspokoić?

Máte pravdu, lidí je málo, i my to pociťujeme. Chcę być aktywnym w náboru, śnažíme se, aby naše značka byla vidět. Dlouhodobě spolupracujeme s univerzitami a středními školami. W ramach programu stażowego studenci odbywają praktyki na uczelniach wyższych. Nebereme je jako levnou praktyovní sílu, ale dáváme jim příležitost se zapojit do reálných projektů, které je posunou profesně i lidsky. W tym samym czasie studenci dokonują przeglądu swoich studiów. Studenci, którzy nie są zainteresowani studiami, nie mają możliwości pracy w firmie, ale mogą być zmuszeni do pracy przy ognisku. Studenci nie mają dostępu do cennika i nie mają z nimi kontaktu. Máme s tímto opravdu dobrou zkušenost. Jeśli ktoś jest samotny, może się z tym pogodzić. Samotny pakunek w tak zwanej prostocie pracuje z dużą prędkością.

 

Galeria

Zapisz się do naszego newslettera

  Bądź na bieżąco z najnowszymi osiągnięciami CTP, spostrzeżeniami branżowymi i ekskluzywnymi ofertami, zapisując się do naszego newslettera. Dołącz do naszej społeczności i bądź częścią przyszłości nieruchomości przemysłowych.

  Wyszukiwarka nieruchomości

  Polecane nieruchomości Wyświetl wszystkie nieruchomości

  Strzałka CTP NV €15.26 Ikona CTP ZNAJDŹ NIERUCHOMOŚĆStrzałka kołowa CTP AR jest już dostępny

  Kontakt handlowy

  Ivan Pastier

  Adres parku

  Bratislava

  Opletalova 87, 841 07 Bratysława - Devínska Nová Ves Słowacja

  Get Offer

   Wymagania