Kavárnu? Nie, nie, nie, nie, nie, nie, nie, nie, nie, nie, nie, nie, nie, nie, nie, nie, nie, nie, nie, nie, nie, nie, nie, nie, nie, nie, nie, nie, nie, nie, nie!

#vlnena #brno #ctp #brnoregion

Nakopnutí, uklidnění, setkání s přáteli. Je jedno, co od kávy zrovna očekáváte, ale pro všechno z toho si ve Vlněně můžete zajít do kavárny Rebelbean. Zabawa toczy się od doby, a byla to najlepsza okazja do podziwiania parków. W tym samym czasie Vlněny, w których nie ma miejsca na żadne akacje, co tutaj. Přitom to, že vůbec vznikla, chtělo od zakladatelů velkou dávku odvahy.

 

Proč? Protože když se do jejího budování spolumajitelé Michal Stec i Jan Špalek pustili, bylo to velké sousto. Do tej pory fungovali hlavně jako velkoobchodní pražírna a do vlastních podniků se nehrnuli. Už "jen" vytvořit velkoobchod byla výzva. "S Honzou jsme se znali z různých kávových brigád, on byl zaměstnaný v Gill's Coffee, kde se později pražila i naše první zrnka," vzpomíná Stec na období, kdy Brno a vlastně i celé Česko žilo velkým kávovým boomem. Kavárny vznikaly jedna za druhou, najednou se kde kdo začal ptát, "co máte na mlýnku", a velké pytle s vakuovanou tmavou italskou směsí vyměňovat za výběrová zrnka. "Chtěli jsme si to dělat po svém. Nebýt něčí zaměstnanci a mít kompletní kontrolu nad tím, s čím pracujeme, jak a komu zrnka prodáváme a jak náš brand formujeme."

 

"Dealování" na Veveří

To było jasne, że boom nie będzie już tak silny i nastrojowy, ponieważ nie będzie już w stanie znaczyć protřídí. Rebelianci nie są w stanie zaadaptować się do nowych pomysłów. I choć to zdaleka neznamená, to było jednoduché. "Z Gill's jsme se později museli přesunout do Střelic za Bwindi Coffee, kde jsme byli dva roky, než jsme vybudovali pražírnu v Jundrově. Fungovalo to tak, že jsme si balíčky s kávou předávali z auta na Veveří a já je pak rozvážel po Brně," líčí Stec dobu, kdy se chtěli s kolegou zaměřovat hlavně na dodávání zrnek do jiných podniků a na vlastní nemysleli. Věděli, jaká je to starosta. "Naše začátky obecně byly hrozně náročné, neměli jsme moc peněz. Co jsme si půjčili, to jsme dali za první paletu kafe a stánek, se kterým jsme jezdili po akcích. A pak jsme dva roky pracovali na tom, abychom měli nějakou historii pro vyjednávání v bance. A jeśli nie, to nie ma nic lepszego do roboty, tak więc nie ma nic lepszego do roboty", powiedział Stec i dodał.

 

"Nechtěli jsme být jen další kavárnou v centru, chtěli jsme něco, co by se se odlišovalo".
 

Zlom přišel nečekaně. Oslovili je totiž známí s tím, že otvírají na Veveří barber shop i potřebují někoho, kdo by jim tam zařídil kavárnu. Stec si mysle, že jde opravdu jenom o vybavení, jenže on se se tím myslel i provoz. Najwięcej uwagi poświęca się produktom gotowym do spożycia, a także smakowitym potrawom. A zalíbilo se jim to.

 

Jako ve Státech

Nakonec jim pomohla i jedna z banku, která měla program pro začínající podnikatele. A držela je taky chuť pořád něco budovat a posunovat se dál. Když se v roce 2017 Michal Stec vrátil ze svatební cesty z USA a viděl, jak tam kávová kultura kvete, cítil najednou potřebu mít vlastní velký podnik, kde budou Rebelbean moct ukazovat, co všechno umí a jak ke kávě přistupují. "Nechtěli jsme ale být jen další kavárnou v centru, chtěli jsme něco, co by se se odlišovalo. Do Vlněny jsme se dostali díky Láďovi Velebovi z Mitte - původně jsme chtěli prostor, který už si ale vyhlédl Oracle, a pak se nám zalíbil tento - má okna po celé délce a je hezky průchozí, dá se tady dělat živý provoz," popisuje Stec i ukazuje rukou kolem sebe. A dnes už i naproti. Kromě velké kavárny má Rebelbean ve Vlněně ještě malou sestřičku, kávový bar v coworku Clubco. Prostor jest obecnie dostępny, a jego goście mają do dyspozycji pokoje z tarasem.

Stec přiznává, že takové budování byla nejdřív výzva. "Banka and CTP nám dali velkou důvěru," pokyvuje a vzpomíná na to, jak v den otevření před třemi lety přišel do prostoru ve čtyři ráno a ještě se tady pracovalo na úpravách, které se dokončovaly až za provozu. Impreza otwierająca jest bardzo przyjemna, a ruch nie jest już konieczny.

 

Społeczność na pierwszym miejscu

W naszym pięknym mieście, w którym fotografowie robią zdjęcia na Instagramie, Rebelbean i jego architekci inspirują nas do pracy w Spojených státech. Są to polietylenowe i drewniane kuchnie, ale przede wszystkim miejsce, w którym odbywają się warsztaty energetyczne i zajęcia dla studentów. A teraz to obiecuje i do všeho, co tady organizować.

 

"Myslím, že firmu našeho typu tvoří hlavně komunita a akce, na kterých se všichni potkáváme."
 

Kromě kávových degustací se pražiči kávy spojují s vinařem Janem Stávkem nebo naturálními vinaři a pořádají akce, na kterých nabízejí dobré jídlo, drinki a hudbu. "Záleží nám na vazbách a dlouhodobé spolupráci, podle toho si i vybíráme, kam naši kávu dodáváme. Myśleliśmy, że firmy tego typu będą miały swoją społeczność i akce, na które będą miały wpływ", powiedział muz, który nie ma nic do powiedzenia na temat snobizmu i pouczania. "Jasně, je naše káva výborná, pochází z různých skvělých lokalit po světě, promytá nebo jiná, ale beru to jako její základní vlastnost, ne přidanou hodnotu. Ta se tvoří někde jinde."

Rebelbean za osm let existence v mnoha směrech vyrostli. Z popularnej několiki balíčků měsíčně dnes praží něco ke dvěma tunám kávových zrn. A ze względu na to, że jest to lidí je jich najednou víc než 50. Z popularnym prostytutką i rozkwitającymi balikami można dostać się do tomu, w którym znajdują się duże sklepy w Vlněně, menší w Jundrově, bistro w Kiwi.com i před pár dny otevřeli další prostor s názvem Bzzzukot na kraji Židenic i Juliánova. Teď prý bude na chvilku pohov, zakladatelé by se totiž rádi zaměřili na vylepšování toho, co už udělali. W związku z tym nie ma potrzeby, abyśmy się z tym zgadzali.

 

Rebelbean
Rebelbean

 

Galeria

Zapisz się do naszego newslettera

  Bądź na bieżąco z najnowszymi osiągnięciami CTP, spostrzeżeniami branżowymi i ekskluzywnymi ofertami, zapisując się do naszego newslettera. Dołącz do naszej społeczności i bądź częścią przyszłości nieruchomości przemysłowych.

  Wyszukiwarka nieruchomości

  Polecane nieruchomości Wyświetl wszystkie nieruchomości

  Strzałka CTP NV €16.04 Ikona CTP ZNAJDŹ NIERUCHOMOŚĆStrzałka kołowa CTP AR jest już dostępny

  Kontakt handlowy

  Ivan Pastier

  Adres parku

  Bratislava

  Opletalova 87, 841 07 Bratysława - Devínska Nová Ves Słowacja

  Get Offer

   Wymagania