I kanceláře se přizpůsobují. Nie ma nic lepszego, niż prostota i zmienność.

Społeczność # #spielberk #brno #ctp #brnoregion

Ještě pár let zpátky byl "home office" vzácným benefitem, lidé měli v kancelářích svoje pevné místo a vybavení se soustředilo na dvojici stůl a židle. Jenže časy se mění. Covid, snaha udržet si dobré lidi i čím dál větší zohledňování vlivu na klima mají svoje dopady také na to, jak žijí zaměstnanci v kancelářích. W byznesowym parku Spielberk można znaleźć miejsca na słupach i w różnych kancelariach.

 Seznamte se, Veronika Chlápková, stavařka. To właśnie dla nich przygotowaliśmy specjalną kancelarię, która zajmuje się obsługą nowych klientów, a także ogniskami domowymi, w których można pracować. Nie ma nic złego w tym, że jak się wyłożysz i nie będziesz miał nic do stracenia, to nie będziesz miał nic do stracenia.

 "Mám na starosta výstavbu. Do jednání s klienty vstupuju ve chvíli, kdy začínají mít jasnou představu o tom, co by v kancelářích chtěli, a já jim pomáhám s technickým zhmotněním této vize. Všechny parky máme nachystané ve stavu 'core and shell', takže do nich už nejde zařadit třeba vlastní nové schodiště, ale nabízí to spoustu prostoru pro kreativitu architektů, které si většinou najímá client. My pak spolupracujeme, aby si všechno sedlo stavebně i architektonicky, vizuálně a uživatelsky," vysvětluje Chlápková, která je u prvních jednání a pak hlídá průběh prací i termíny.

"Rekonstrukcja w Atlas Copco odbywa się jako dobre rozwiązanie, które jest modne w branży budowlanej i projektowej".
 

Poslední velkou akcí pro ni byla rekonstrukce kanceláří české pobočky švédského průmyslového giganta Atlas Copco. Firma jest w Spielberku, a w nowych budynkach ma do zaoferowania ponad 500 miejsc pracy. W związku z tym, że zamożność i zarządzanie są na pierwszym miejscu, a funkcistów jest coraz więcej, nie ma co się dziwić. "Největší díl práce se týkal druhého patra, kde chtěl klient vytvořit reprezentativní prostor pro online i offline setkávání a také nové zasedačky pro společnou práci interních týmů. W dalszym ciągu patrioci będą się starać, aby ich prostytucja, zasiłki i obecność były na najwyższym poziomie", mówi Chlápková. Pod względem wydajności, firma promuje swoją ofertę. I w Atlas Copco funkcjonuje hodowla z domu, tak jak w nowych kancelariach, które są przeznaczone do systemów stałych i ich dużej zmienności.

Když se hýbou židle, hýbou se i kabely

W praktyce jest tak, że specjaliści CTP, duże parki, nachystali stavební podklady, příčky i inženýrské sítě a po nich nastoupili architekti se svými návrhy. Co se jednoduše řekne jednou větou, ale fyzicky znamená týdny práce a přemýšlení. "Největší výzva je pro nás v takových případech vzduchotechnika - v předchozím uspořádání prostor vedla s ohledem na rozmístění pracovních míst jinudy, proto jsme ji museli předělat. To samo dotyczy kabli danych i przewodów elektrycznych. Klienci i architekci są otwarci, ponieważ mogą się z tym pogodzić, a na razie nie ma takiej możliwości, aby to się udało", zdradza Chlápková.

 Konstrukcja budynków jest bardzo prosta. Jeśli nie jest to standardowe rozwiązanie, należy je odciąć i zainstalować. A něco se naopak dá vést ze stropu. W związku z tym, że rekonstrukcja odbywa się za pomocą prostej skrzynki podłogowej, nie ma potrzeby podłączania do niej elektryczności, co może spowodować utratę stopy.

 

Zeleně a úsporně

Rekonstrukcja w Atlas Copco może być wykonana jako dobry produkt, który jest modny pod względem wzornictwa i wyglądu. Dużą rolę odgrywają tu świecące diody LED, które zapewniają bardzo dobre efekty świetlne, a przy tym są "żywe". Jedna z zasedaček ma například světelný nápis se svým názvem, který svítí, když v místnosti nikdo není. Jakmile tam ale začne jednání, nápis zhasne, a dává tak najevo, že je obsazeno. W kancelariach można znaleźć wiele urządzeń organicznych, a podczas pracy należy wybrać opcję oddania rostlinnou výzdobou i prvky.

 Když je řeč o zeleni, musí padnout i další důležité slovo: Úspornost. Firmy zahraniční už opravdu trvají na tom, že jejich existence a fungování nemají znamenat plýtvání zdroji, takže se se ptají na energiku kanceláří i na to, jak se bude zlepšovat. V areálech CTP se proto neustále oživují technologie tak, aby odpovídaly současným standardům - nasazují se inteligentní systémy osvětlení nebo vytápění, aby se spotřebovávala jen ta energia, která je opravdu potřebná. Ono to ostatně přitahuje i další klienty. Veronika Chlápková teď chystá prostory jednak pro velkou oční kliniku, jednak pro nejnáročnější nájemníky, a sice děti, protože v parku vznikne dětská skupina, aby se ještě víc zjednodušil život zaměstnanců, kteří už v něm pracují.

 

Veronika Chlápková Veronika Chlápková

 

 

Zapisz się do naszego newslettera

  Bądź na bieżąco z najnowszymi osiągnięciami CTP, spostrzeżeniami branżowymi i ekskluzywnymi ofertami, zapisując się do naszego newslettera. Dołącz do naszej społeczności i bądź częścią przyszłości nieruchomości przemysłowych.

  Wyszukiwarka nieruchomości

  Polecane nieruchomości Wyświetl wszystkie nieruchomości

  Strzałka CTP NV €16.04 Ikona CTP ZNAJDŹ NIERUCHOMOŚĆStrzałka kołowa CTP AR jest już dostępny

  Kontakt handlowy

  Ivan Pastier

  Adres parku

  Bratislava

  Opletalova 87, 841 07 Bratysława - Devínska Nová Ves Słowacja

  Get Offer

   Wymagania