Hry z punkových kanceláří Madfinger Games paří celý svět

#ponavka #brno #ctp

Postapokaliptyczna nádech, fialové pěnové zdi i strom vytvořený z kabelů. Tak charakterystyczny interiér kanceláříří herního studia Madfinger Games, které se už sedm let nachází v areálu Ponávka. W przyszłości będzie to gra Shadowgun War Games, która po ukończeniu w ciągu kilku lat zarobi około miliona dolarów. Jedną z największych gier tego typu w Czechach jest gra zręcznościowa, w której od początku do końca opracowywane są strategie i budżety.

Vlastní studio jest otwarte na deseti lety, v době, kdy je podle jednoho z zakladatelů Tomáše Šlápoty přestalo bavit pracovat pro velké a zajeté hráče s korporátními zvyklostmi. "Chtěli jsme to dělat jinak a zrovna tehdy se začínal rozjíždět trh s mobilními hrami. Řekli jsme si, že je to nová příležitost, a vydali se právě tímhle směrem," popisuje Šlápota.

 
Spolumajitel Madfinger Games o začátcích:

"Chtěli jsme to dělat jinak a řekli jsme si, že trh s mobilními hrami je nová příležitost."

 

Spolu w kamerze skupiają się na tym, co może być dobre. W związku z tym, że na całym świecie są programiści, graficy, którzy rozanimowali postavy, a także hudebník, który na całym świecie dodaje strun. "Musieli najchętniej inwestować i rozpoczynać działalność gospodarczą. Přesně takhle jsme to poskládali a vletěli do toho," pousmívá se při ohlížení zpátky Šlápota.

 

Bod zlomu

 

Postupně ve firmě zjišťovali, že jsou schopni ledasčeho, ale pokud chtějí být konkurenceschopní a posunovat se, jenom v původním zakladatelském složení to nepůjde. A tak začalo nabírání. Nejdřív opatrné verbování mezi kamarády, postupně čím dál a víc i formou otevřených výběrových řízení. Zlom nastal někdy v době, kdy tým narostl na 30 lidí. Należy pamiętać, że manažersky už ho nejde vést stejně jako dřív a taky, že je potřeba najít nové kanceláře.

 
Tomáš Šlápota vysvětluje, s jakou myšlenkou si s kolegy prostory v Ponávce vybral:

"Věděli jsme, že i když se v těch starých uskrovníme, je to neudržitelné. Práce pořád přibývalo, a tak jsme hledali něco, kde budeme mít dlouhodobější perspektivu."

 

Do niedawna budowane przez Škrobárenské ulice były projektowane jako druzí v pořadí a využili toho, že si mohli interiér upravit podle svého. "Design interiéru nie ma nic wspólnego z kolegami, którzy są architektami, a přitom moc dobře ví, jak takové studio funguje i co potřebuje," podotýká spolumajitel Madfinger Games.

Výsledkem biuro architektoniczne Miroslavy Zadražilové i Filipa Drápala rozhodně nejsou standardní kanceláře. Autoři jim dali punkový nádech, přičemž se ale snažili zachovat oddělení pracovní a relaxační části. Jedną z dominujących cech jest doskonała współpraca z akustycznie aktywnym materiałem, który jest wykorzystywany do realizacji różnych projektów. To, co dzieje się w tej chwili, jest bardzo trudne do osiągnięcia. Nie ma tu żadnych kabli, które mogłyby się przydać. Zaměstnanci na něj věsí třeba vizitky a pásky z různých mezinárodních oborových akcí. Odkazovat to má na kosmopolityczny charakter firmy. V protikladu k tomu je tady ale v relaxační části domácká výmalba válečkem jako někde u babičky v kuchyni.

 

Pomohl boom mobilních her

 

Právě odsud šla loni touto dobou do světa hra Shadowgun War Games, která má k dnešku k deseti milionům stažení od uživatelů po celém světě. "Je pravda, že ta čísla mě nepřestávají fascinovat. To, co się dzieje, dostrzega się w otaczającym nas świecie. Taky ale musíme uznat, že dnešní propojená doba tomu hodně nahrává," komentuje úspěch mobilní hry Šlápota, který stojí za zvukovou stránkou výsledku.

 

"Nepřestává mě fascinovat, k jak ohromnému množství lidí se naše hry dostanou. "

 

Gra Shadowgun War Games, w której Shadowgun War Games pracuje, to typowy rysunek mobilny, który jest w niej dostępny - jest to produkt, w którym nie ma nic gorącego, a dodawane są do niego różne reakcje. W tym przypadku telewizja jest w stanie zaoferować wiele alternatywnych rozwiązań dla profesjonalnego eSportu, które mogą pomóc w rywalizacji i na mobilnym sprzęcie. Po przejściu wszystkich etapów, gracze będą mieli do dyspozycji wiele różnych możliwości, a także będą mogli pracować w trybie gotowości. Shadowgun War Games nie aktualizuje się, ale nie ma już żadnych zmian.

Stejně jako celé studio, které bude ještě asi dlouho těžit z boomu mobilních her i neustálého vývoje mobilních zařízení. A možná také trochu z brněnské pověsti. I choć Šlápota nerad slyší výroky o Brnu jako mekce českého herního průmyslu, přece jen uznává, že fakt, že právě tady před lety vznikla firma Illusion Softworks, do města natáhlo další a další zájemce o obor.

 
Tomáš Šlápota, líčí:

"Pracovat v téhle firmě na hře Mafie - to byl tehdy opravdu dream job. Brno stoi pod silnym magnesem na lidi, który w tomhle byznysu chtěli něco dělat. Je to jako ve strojařině. Jeśli chcesz się dobrze bawić, wybierz się w plener. Podobně funguje Brno pro hry."

 

Madfinger Games to nie tylko znana firma, która musi mieć dużo energii do działania. W związku z tym, że w niektórych firmach pracuje się bez przerwy, a do nich nie docierają żadne informacje, nie ma potrzeby, aby to robić. "Vyvíjet hry chce spousta lidí, ale neznamená to, že na to všichni mají nebo že se na to hodí. "To, co się dzieje, to się nie dzieje, bo się nie dzieje, bo się nie dzieje, bo się nie dzieje, bo się nie dzieje, bo się nie dzieje, bo się nie dzieje, bo się nie dzieje, bo się nie dzieje, bo się nie dzieje, bo się nie dzieje, bo się nie dzieje, bo się nie działa, bo się nie działa, bo się nie działa, bo się nie działa, bo się nie działa, bo się nie działa, bo się nie działa, bo się nie działa, bo się nie działa, bo się nie działa, bo się nie działa, bo się nie działa, bo się nie działa, bo się nie działa, bo się nie działa, bo się nie działa. Jeho mladší kolegové jsou prý stejní, jako byl před pár lety on se svými kamarády spoluzakladateli.

 

Galeria

Zapisz się do naszego newslettera

  Bądź na bieżąco z najnowszymi osiągnięciami CTP, spostrzeżeniami branżowymi i ekskluzywnymi ofertami, zapisując się do naszego newslettera. Dołącz do naszej społeczności i bądź częścią przyszłości nieruchomości przemysłowych.

  Wyszukiwarka nieruchomości

  Polecane nieruchomości Wyświetl wszystkie nieruchomości

  Strzałka CTP NV €16.28 Ikona CTP ZNAJDŹ NIERUCHOMOŚĆStrzałka kołowa CTP AR jest już dostępny

  Kontakt handlowy

  Ivan Pastier

  Adres parku

  Bratislava

  Opletalova 87, 841 07 Bratysława - Devínska Nová Ves Słowacja

  Get Offer

   Wymagania