Byznys se soláry jede. Potřebuje ale víc lidí i rychleji vyrábět

Społeczność # #ponavka #ctp #brnoregion

W tym przypadku nie jest to konieczne. Solaryjne panele są dostępne na stacjach benzynowych, a nie tylko w wersji stacjonarnej, dzięki czemu mogą być wykorzystywane do zasilania głównego. Teď je právě byznys se solární energií jedním z nejdynamičtějších. Víc než dobře to ilustruje vzestup firmy Krannich Solar, která má pronajaté prostory v byznys parku Ponávka. A brzy nejen tam. Roste tak rychle, že se pro ni chystají další plochy v areálu bývalého Zetoru v Líšni, takže už teď se shání i po dalších zaměstnancích.

Čísla z poslední doby mluví sama za sebe. Czeski Krannich Solar, firma zajmująca się energetyką jądrową, od 2008 roku jest firmą zajmującą się energetyką jądrową, która jest jednym z największych czeskich producentów energii Radimem Havelkou, a także jednym z największych producentów energii w Ponarach. Postupně ale rostla - časem si pronajala CTboxy B8 v Ponávce a dnes má i ten s označením B6. "Když jsem před rokem nastupoval já, stal jsem se zaměstnancem číslo dvanáct. K dnešku už je nás 30. V říjnu se budeme stěhovat do úplně nového pavilonu se sklady v Zetoru. Do pierwszego roku počítáme s tím, že už nás bude kolem 50, což bylo původně v plánu až někdy o dva roky později," ilustruje boom na číslech Prokop Milata, marketingový manažer společnosti, která je jedním ze tří výhradních distributorů solárních panelů a příslušenství k nim v Česku.

 

Solární horečka...

Všichni teď zažívají obdobnou pracovní horečku. Ekspansja energii słonecznej w domach i firmach jest szczególnie istotna, ponieważ energia słoneczna może być pozyskiwana, a nie tylko dostarczana. Jen Krannich Solar rejestruje meziročně zvýšenou poptávku o asi 300 procent. Produkty od nich pochodzące są neodebiurowane, a także instalowane w głównych domach i budynkach, ale także w firmach. I to właśnie na nich spoczywa odpowiedzialność. Zprostředkovatelé jsou tak v jednom kole - na jednom straně jim zákazníci trhají ruce, na druhé mají ale co dělat, aby dostali dostatek zboží vůbec do republiky. Covidová pandemie zpřetrhala obchodní řetězce tak, že se se dodnes nestihly obnovit, a další ránu jim zasadil ruský útok na Ukrajinu.

Výsledkem je, že výrobci nestíhají pokrývat poptávku a firmy jako Krannich Solar se musí ohánět na všechny strany a k tomu zboží hlídat jako oko v hlavě.

...a energetická panika

Lidé z Krannich Solar mají vůbec přehled. W związku z tym, że w Německu znajduje się jej mateřská společnost, dovedou velmi dobře chování trhů porovnávat. "V Česku žijeme ve vleku energetické paniky, ale v Německu je ještě větší, protože jejich závislost na plynu je ještě vyšší než naše. Proto je i poptávka po solárních řešeních ohromná. A totéž se týká i Rakouska nebo balkánských zemí," přibližuje Milata, ale přidává i jednu zajímavost. W Czechach nie ma już żadnych technologii, które nie byłyby w stanie sprostać wymaganiom stawianym przez standardy. Proto v ČR vlastníci fotovoltaiky potřebují komponentu, střídač, který zajistí, že majitel ušetří víc energii, než by tomu bylo kdekoliv jinde.

Samozřejmě, pokud má kam zařízení umístit. Panely se totiž nedají upevnit všude, chce to mít střechu otočenou na jih, jihovýchod nebo jihozápad nebo se zamyslet nad pomocnou konstrukcí. A také počítat s tím, že sto procent spotřeby energii Slunce nepokryje. "W našich zeměpisných šířkách nemají sluneční paprsky od listopadu do poloviny března dostatečnou sílu. Na druhou stranu, když jsem si počítal možnosti svého domu, vyšlo mi, že mně by solární řešení na jaře a v létě pokrylo spotřebu kompletně," dává příklad Milata. Zkrátka, že by zájem o tento typ energie utichl, se čekat nedá. Do roku 2030 statystyki będą dotyczyły nowych źródeł energii elektrycznej w kopalniach i zakładach energetycznych. Tak więc Krannich Solar kontynuuje swoje działania, które mają na celu poprawę jakości usług, a także marketing.

 

Krannich Solar

Firma založil v roce 1997 Kurt Krannich, který měl od začátku jasnou vizi - dosáhnout 100% obnovitelné energie. Do 2023 r. na celulozę o mocy 1000 MW zużytych zostanie 28 poboček, zarówno z USA, jak i z Japonii.
Prokop Milata Prokop Milata
 

Zapisz się do naszego newslettera

  Bądź na bieżąco z najnowszymi osiągnięciami CTP, spostrzeżeniami branżowymi i ekskluzywnymi ofertami, zapisując się do naszego newslettera. Dołącz do naszej społeczności i bądź częścią przyszłości nieruchomości przemysłowych.

  Wyszukiwarka nieruchomości

  Polecane nieruchomości Wyświetl wszystkie nieruchomości

  Strzałka CTP NV €16.42 Ikona CTP ZNAJDŹ NIERUCHOMOŚĆStrzałka kołowa CTP AR jest już dostępny

  Kontakt handlowy

  Ivan Pastier

  Adres parku

  Bratislava

  Opletalova 87, 841 07 Bratysława - Devínska Nová Ves Słowacja

  Get Offer

   Wymagania