Kvalitní kanceláře přitahují kvalitní firmy. Roste pak celé město

#Gemeinschaft #spielberk #ponavka #vlnena #brno #ctp

Nejlepší kanceláře v Brně. Tak mluví o prostorách v office parku Vlněna jeho tvůrci a dnes už i ti, co v nich sídlí. Jenže co to vlastně znamená? Jaké jsou parametry dobrých kanceláří? Jiří Kostečka, Senior Business Developer společnosti CTP, mluví v téhle souvislosti hlavně o lokalitě, službách a přidané hodnotě plynoucí z obojího.

Ještě před pár lety se kancelářské komplexy stavěly ve velkém hlavně mimo centrum Brna i jiných měst. Jak ale rostly nároky na jejich množství, vyrojily se s tím i specifičtější požadavky: aby byly co nejblíž centru a s navázanými službami, nájemníci reprezentovaní firmami měli službu v jednom balíčku a jejich zaměstnanci všechno, co potřebují. I to pak totiž buduje jejich loajalitu k zaměstnavateli.

 

Areál, který roste s nájemníky

 

Jiří Kostečka, který byl u stejných procesů už i na jiných brněnských projektech CTP - areálu Spielberk Office Centra nebo Ponávky, říká

"Do Vlněny jsme šli mimo jiné proto, že hodně z toho slibovala už před naším vstupem na místo. Bylo nám jasné, že díky velikosti si s prostorem budeme moct vyhrát. Tím, že tady máme několik budov, jsme flexibilní. Když budou firmy růst, my jim to umožníme a budeme růst s nimi."

 

Díky velkým možnostem dokáže on a jeho kolegové nabídnout rozsáhlé prostory těm největším firmám, které tak na místě můžou vytvořit spoustu pracovních míst.

A když už je řeč o luxusních kancelářích, jsou to místa pro vysoce kvalifikované zaměstnance, kteří se tak starají o rozvoj města i regionu.

"Vlněna je velmi dobře umístěný areál s velkým potenciálem. Původně jsme to brali tak, že pro nás skýtá rozvoj minimálně na dalších deset let dopředu. Teď to ale vypadalo, že to bude spíš na pět, protože v poptávce po kancelářích se projevil nedávný ekonomický boom."

 

Označení nejmodernější kanceláře v Brně mimo jiné znamená, že mají vybavení tvořené vyspělými technologiemi například k ovládání budov a jednotlivých místností. A protože CTP je výhradním vlastníkem budov, komunikují jednotlivé firmy právě jenom s developerem. Což šetří čas, který můžou věnovat podnikání samotnému.

 

I firmy chtějí do dobré společnosti

 

Brno si v posledních letech získalo pověst malého českého Silicon Valley, kam se nastěhovaly technologické společnosti a další tady vznikly. Přispěly k tomu i zdejší vysoké školy a toto všechno dohromady tvoří celek, který láká čím dál víc zahraničních pracovníků. A ti si podle Kostečky ze svých domovských zemí přináší i vyšší nároky.

Jak všechno souvisí se vším Kostečka přibližuje:

"Pokud si zaměstnanec spočítá, že dobrou lokalitou ušetří denně hodinu času jinak strávenou dojížděním, kterou pak může věnovat rodině, je to silný argument. Ve výsledku to posiluje loajalitu lidí k zaměstnavateli a snižuje fluktuaci, což firmám zásadně snižuje náklady na zaškolování nových lidí."

 

A podotýká, že správné místo dělá byznys. "Když přijede zahraniční majitel mezinárodní firmy a vidí areál, ve kterém se ocitá v dobré společnosti dalších zajímavých subjektů, je to pro něj zásadní reference," říká zástupce developera CTP, který na Vlněně hostí například společnosti Avast Software, Infosys, Oracle nebo od ledna nově Zebra Technologies.

Do budoucna nevnímá výzvu ani tak ve změně pracovních návyků ovlivněných koronavirem, ale spíš v tom, že firmy budou potřebovat služby developerů ještě víc přizpůsobovat.

"Už teď máme zprávy z firem, že práce velkého množství lidí na dálku pro ně není vyhovující, protože dochází k problémům v komunikaci. Zaměstnanci se odcizují, všechno se komplikuje."

 

Tak popisuje jednu stranu Kostečka. Druhou stranu reprezentuje to, čemu on sám říká komplexní služba. Časem se dá čekat, že firmy nebudou chtít x metrů čtverečních kanceláří, ale prostory různého typu. Třeba kombinaci reprezentačních prostor, coworkingu, komunitního centra a k tomu například ubytování

 

Galerie

Melden Sie sich für unseren Newsletter an

  Bleiben Sie auf dem Laufenden über die neuesten Entwicklungen, Brancheneinblicke und exklusiven Angebote von CTP, indem Sie sich für unseren Newsletter anmelden. Treten Sie unserer Gemeinschaft bei und seien Sie Teil der Zukunft von Industrieimmobilien.

  Immobilien-Finder

  Ausgewählte Eigenschaften Alle Eigenschaften anzeigen

  Pfeil CTP NV €16.28 CTP-Symbol FINDEN SIE EIGENTUMKreis-Pfeil CTP AR ist raus

  Kommerzieller Kontakt

  Ivan Pastier

  Park-Adresse

  Bratislava

  Opletalova 87, 841 07 Bratislava - Devínska Nová Ves Slowakei

  Angebot erhalten

   Anforderungen