Covid přinesl letectví ztráty, brněnské Lufthanse ale pracovní nápor

#spielberk #brno #ctp

Kdybyste měli tipnout, jaká podnikatelská odvětví zasáhla pandemie koronawiru nejsilněji, letectví by mezi nimi bylo skoro určitě. W brněnské pobočce společnosti Lufthansa, firmě Lufthansa InTouch, která má svoje kanceláře v office parku Spielberk, se přitom od začátku pandemie ještě nezastavili. Právě oni se toti starají o servis pro klienty, kteří museli svoje cesty odložit, nebo zrušit.

Lufthansa byla před lety první velkou zahraniční firmou, která v Brně poptávala kanceláře. Nejdřív sídlila v Modřicích, to ale proto, že jejich budoucí kanceláře na Spielberku se teprve stavěly. "Šli jsme sem hlavně z geografických a logistických důvodů. To dobra okazja, by się rozwijać," zdradza Ivana Bartošová, HR manager Lufthansa InTouch.

HR manažerka líčí:

"Z Brna starają się o oblast střední a východní Evropy, v podstatě o všechny země od našich hranic na východ až po Rusko".

 

Odkazuje tak někdy do roku 2006, kdy se firma do tehdy nově vzniklého areálu přestěhovala. Byla první a další následovaly. W związku z tym, że firma nie jest w stanie utrzymać się na rynku, nie jest w stanie utrzymać się na rynku, a w związku z tym nie jest w stanie utrzymać się na rynku.

 

Úkol č. 1: Péče o klienty

 

Zatímco prostředí, ve kterém se pracuje, se hodně proměnilo, hlavní pracovní úkoly zaměstnanců Lufthansa InTouch zůstávají stejné: po telefonie, a także po telefonie i telefonie komórkowym, które mogą być używane przez klientów o niskim poziomie głośności, mogą być używane tylko przez klientów o niskim poziomie głośności i jej administrację. Pomagają w utrzymaniu porządku i skupieniu, a także w utrzymaniu płynności w czasie rzeczywistym.

"Z Brna se staráme o celou oblast střední a východní Evropy, v podstatě o všechny země od našich hranic na východ až po Rusko. Jest to mimo wszystko bardzo trudne, ponieważ na rynku komunikacji z klientami panuje duża niepewność", mówi Bartošová, ponieważ porozumienie z klientem jest bardzo ważne.

"Její" pobočka v Brně vznikla po důkladném vytipovávání. W dobrze prosperujących metropoliach jest to możliwe, ponieważ są one stosunkowo drogie, mają dobrą infrastrukturę, a polskie miasta są bardzo hlavními městy. Są to dobre podmarki społeczne i ekonomiczne, a także studenci, których firma zamieściła w swojej ofercie. "Cílíme na lidi, kteří buď ze zahraničí přišli a v Brně se jim zalíbilo, že tady chtějí zůstat na delší dobu, nebo nové zaměstnance lovíme přímo v jejich domovských zemích a nabízíme jim možnost získat hezkou práci v Brně," říká Bartošová.

 

Přes 40 národností

 

Za rok istnienia brněnské pobočky se tak vytvořila komunita o 340 převážně zahraničních zaměstnancích, bo je zastoupeno přes 40 národností. Jiná taková centra jako to brněnské jsou například v kanadském městě Peterborough nebo jihoafrickém Kapském Městě. V Evropě už Lufthansa podobně komunikuje jen z centrály v Berlíně.

Letecká krize přinesla do Brna pracovní vítr:

"Od března jsme se nezastavili, protože s klienty neustále řešíme všechny změny, které museli na svých cestách udělat".

 

Zaučit nové zaměstnance pro potřeby leteckého byznysu chce čas, proto sem noví zaměstnanci nepřicházejí po jednom, ale nabrały znaczenia po skupieniu się na nich, a nie na pokrywaniu się z nimi, dzięki czemu nie ma absolutnie żadnego programu "startowego", który zahrnuje sérii několika vstupních školení. W przypadku takich firm jest to bardzo proste, ponieważ nie ma w nich żadnych ograniczeń i nie ma w nich żadnych problemów z dostępem do danych, dostępem do nieruchomości i celami. Hlavně pravidla péče o zákazníka jsou tady důležitá. Zaměstnanci brněnské pobočky se tady totiž starají o běžné zákazníky, VIP klienty, politické cesty i lety velkých skupin.

A třebaže loni počet letů výrazně klesl, jim množství práce navzdory obavám nekleslo. "Náš typ byznysu je samozřejmě zvyklý na různé nenadálé události, stávky, erupce sopek nebo různé jiné přírodní katastrofy, tohle je ale jiné a také máme obavy, jak rychle se zase začne normálně létat. Zatím je to ale tak, že jsme se od března nezastavili, protože s klienty neustále řešíme všechny změny, které museli na svých cestách udělat," přibližuje Bartošová realitu, která asi jen málokomu dochází. Kdyby to było možné, tak by podle ní firma i normálně nabírala zaměstnance. I do tego procesu se ale promitla protipandemická opatření, která fyzickému setkávání a školením nepřejí. W każdej případě i w těžké době platí, že zákazníci Lufthansy z velké části Evropy se v moment, kdy hledají pomoc po telefon, dovolajíí do Brna.

 

Kanceláře Lufthansa InTouch (vpravo dole) byly úplně první na Spielberku, které získaly svoje obyvatele.

 

Galeria

Zapisz się do naszego newslettera

  Bądź na bieżąco z najnowszymi osiągnięciami CTP, spostrzeżeniami branżowymi i ekskluzywnymi ofertami, zapisując się do naszego newslettera. Dołącz do naszej społeczności i bądź częścią przyszłości nieruchomości przemysłowych.

  Wyszukiwarka nieruchomości

  Polecane nieruchomości Wyświetl wszystkie nieruchomości

  Strzałka CTP NV €16.6 Ikona CTP ZNAJDŹ NIERUCHOMOŚĆStrzałka kołowa CTP AR jest już dostępny

  Kontakt handlowy

  Ivan Pastier

  Adres parku

  Bratislava

  Opletalova 87, 841 07 Bratysława - Devínska Nová Ves Słowacja

  Get Offer

   Wymagania