Světem postupuje epidemie krátkozrakosti. I proto má Spielberk oční kliniku

#spielberk #ctp #brnoregion

Jsou epidemie, o kterých se mluví hodně. Pak jsou ale takové, které probíhají tak nějak bez povšimnutí. Věděli jste, že se v posledním roce v Česku mluví o epidemii myopie, tedy krátkozrakosti? I proto je nově vzniklá oční klinika Lexum ve Spielberku každý den plná pacientů. Co všechno bylo ale v office parku potřeba zařídit, aby mohla fungovat?

Všude čisto, příjemné prostředí, usměvavé recepční a plná čekárna lidí. Tak to vypadá uvnitř oční kliniky Lexum, která se otevřela letos v červnu ve Spielberku. Za chvíli nás navíc vítá neméně usměvavá primářka celé kliniky Věra Kalandrová, která si hned na úvod prostory i novou lokalitu kliniky chválí.

„Když jsme se přesouvali, tak jsme hledali větší prostor, který bychom si měli možnost upravit podle našich představ a potřeb. A Spielberk se ukázal jako ideální řešení. Jako bonus tu máme skvělou dostupnost do centra a příjemné okolní prostředí,“ popisuje primářka oční kliniky Věra Kalandrová.

Úpravy potřeba rozhodně byly. Budovy v office parku jsou běžné koncipované jako kanceláře. Proto už když je CTP oční klinice nabízelo, počítalo se s tím, že bude třeba celý prostor rekolaudovat. „Zdravotnické zařízení má jiné požadavky než kanceláře, to jsme museli zohlednit. Bylo potřeba umístit do prostoru operační sály, u kterých se přísně sleduje vlhkost vzduchu a teplota,“ vysvětluje projektová manažerka CTP Veronika Chlápková.

 

Mentő není kancelář

Zabezpečení, požární signalizace a rozdělení požárních úseků, náhradní zdroj elektřiny a kvalitní vzduchotechnika. To jsou nejdůležitější body, které bylo třeba řešit. Tak dostalo Lexum navíc kromě dieselového agregátu ještě záložní zdroj v podobě UPS baterií, které dokážou v případě výpadku elektřiny okamžitě fungovat. Zároveň v budově vznikla samostatná místnost se vzduchotechnikou, která hlídá teplotu a vlhkost na čtyřech operačních sálech.

„Lexum mělo vlastního technika, kterým nám zadával požadavky a pravidelně všechno sledoval. Scházeli jsme se na kontrolních dnech, kde byl i architekt, elektrikář a stavbyvedoucí. Chtěli jsme, aby všechno postupovalo přesně tak, jak si to představujeme my i Lexum,“ říká Chlápková a do výčtu přítomných přidává ještě specialistu na vzduchonytechniku a přesně specialistu na vzduchonytechniku. Při vybavování vnitřních prostor pak už klinika postupovala sama.

Do prvního patra se rozmístily čtyři operační sály a dvě oční ambulance s příslušenstvím, čekárnou, optikou a potřebným zázemím pro zákazníky, pacienty i lékaře. Ve druhém patře se zabydlelo celkem jedenáct ambulancí, deset přístrojových vyšetřoven, velká recepce, čekárna, zázemí pro zaměstnance a kanceláře. „Kromě přístrojů, jejichž ceny se pohybují v řádech milionů, jsme si z minulého pracoviště neodnesli nic. Veškeré vybavení tu máme nové, momentálně se s ním sžíváme a musím říct, že to jde velice přirozeně,“ pochvaluje si Kalandrová.

 

Krátkozrakost se stává civilizační chorobou

Jedenáct lékařů se pět dní v týdnu střídá na operačních sálech a ambulancích. V rámci estetických operací nejčastěji upravují oční víčka. Hlavní náplní jsou ale operace šedého zákalu, sklivce, sítnice a rohovky. Kromě toho často zbavují pacienty za pomoci laseru nebo refrakční výměny čočky dioptrií.

Pacientů, nejen s krátkozrakostí, neustále přibývá. Není két. V posledních letech se totiž v Česku i na celém světě mluví o epidemii krátkozrakosti. Za tu může podle Kalandrové hlavně nárůst lidí, kteří se věnují kancelářské práci, a tedy denně intenzivně několik hodin sledují monitory svých počítačů.

„Děti se s obrazovkami setkávají od mala, kdy dostávají do ruky tablety a telefony. Rozvoj technologických možností se tak přímo odráží na kvalitě zraku,“ vysvětluje Kalandrová příčinu narůstající počtu lidí s krátkozrakostí, jejichž znaštumčná čjest Lex. Otevření kliniky v office parku tak s nadsázkou dává mnohem větší smysl, než by se původně mohlo zdát. Dá se totiž předpokládat, že o klienty tu nebude nouze.

 

 

Galéria

Iratkozzon fel hírlevelünkre

Maradjon naprakész a CTP legújabb fejlesztéseivel, iparági meglátásaival és exkluzív ajánlataival kapcsolatban, ha feliratkozik hírlevelünkre. Csatlakozzon közösségünkhöz, és legyen részese az ipari ingatlanok jövőjének.

Ingatlan kereső

Kiemelt ingatlanok Minden ingatlan megtekintése

Arrow CTP NV €16.04 CTP ikon INGATLAN KERESÉSEKör nyíl CTP AR kint van

Kereskedelmi kapcsolat

Ivan Pastier

Park címe

Bratislava

Opletalova 87, 841 07 Bratislava - Devínska Nová Ves Szlovákia

Ajánlatot kap

    Követelmények