KPMG z siedzibą w Brnie rozpoczyna nową działalność. Czy jest to możliwe?

Społeczność # #vlnena #ctp #brnoregion

Są to zarówno intencyjne praktyki u klienta, jak i dokumenty, smugi i fakty. W przypadku kancelarii i tej samej procedury nie jest to konieczne. Auditoři nemají život jednoduchý, a když uhodila covidová pandemie, museli se naučit fungovat v hodně odlišném módu, který jim doteď částečně zůstal. Těm z brněnské pobočky KPMG se to navíc spojilo i se stěhováním - za 17 let "bydlení" v předchozích prostorách vyrostli natolik, že už potřebovali nové kanceláře, které našli před půlrokem ve Vlněně. A dziś jest to bardzo ważne, ponieważ jej nowa rzeczywistość zawodowa jest bardzo aktualna.

 "V době vzniku brněnské kanceláře, tedy krátce po revoluci, nás byla jen hrstka, takže nám stačila jedna kuchyňka. Za tu dobu jsme ale vyrostli až ke 150, kuchyňku jsme měli stále jednu a k tomu nám chyběl prostor pro setkávání a brainstormingy, Tak czy inaczej, muszę być w stanie wymówić więcej niż jeden raz", mówi Barbora Šíblová, szefowa brněnské kanceláře KPMG, która twierdzi, że w tomie poohlížet se po novém působišti. Zadania były jasne: dobra poloha zajímavá pro zaměstnance, dostatek místa, zázemí a prostory pro společná setkání, videohovory a zasedačky s možností pronajmout si větší prostor pro slavnostnější akce a setkání. Tedy všechno to, na co jsou Vlněna, ale i eventový prostor ve zdejším coworku Clubco víc než dobrou odpovědí.

"Zadání bylo jasne: dobra poloha zajímavá pro zaměstnance, dostatek místa, zázemí a prostory pro společná setkání, videohovory a zasedačky s možností pronajmout si větší prostor pro slavnostnější akce a setkání".
 

KPMG musi być w stanie sprostać nowym wymaganiom stawianym przez kancelarie prawne i ich pracowników, ale i tym, które do tej pory nie zostały jeszcze spełnione. Dosavadní vývoj brněnské pobočky je totiž zosobněním právě tohoto.

Wysoka jakość i kompetencje

Brněnská kancelář KPMG začala fungovat těsně po revoluci, tehdy hlavně proto, aby to auditoři měli blíž k moravským klientům. W związku z tym, że jest to usługa świadczona przez biegłego rewidenta i nowego specjalistę. W ramach tej technologii, eksperci ds. audytu IT oraz specjaliści ds. matematyki, którzy zajmują się audytem matematycznym, są w stanie opracować i wdrożyć metodykę audytu matematycznego. Krok za krokiem, člověk za člověkem i najednou to dělá už víc než 200 lidí z celkové tisícovky v celé republice.

"Covid nás naučil, že část naší práce se dá dělat i na dálku. Našli jsme efektivní balanc v tom, co jde udělat dopředu a nemusí se zpracovávat přímo u klienta a co opravdu musíme udělat u něj."
 

Hlavně práce auditorů, kteří se starají o kontroly firem podle zákona, spočívá pořád v tom, že musí dopodrobna prostudovat hospodaření a procesy klientů. Dřív to vypadalo třeba tak, že několik dní se na klienta chystali u sebe "doma", následoval týden nebo dva intenzivní práce přímo v dané firmě a pak ještě dolaďování auditu znovu "doma". Jak tylko pandemia od základu změnila spoustu věcí, to je jedna z těch, do kterých promluvila také.

 "Covid nás naučil, že část naší práce se dá dělat i na dálku. Našli jsme efektivní balanc v tom, co jde udělat dopředu a nemusí se zpracovávat přímo u klienta a co opravdu musíme udělat u něj. Na místo, do konkrétní firmy, tak jezdíme už jen na část původní doby," přibližuje Barbora Šíblová, jejíž kolegové podle nové rutiny designovali i nové kanceláře - teď potřebují a už i mají víc menších zasedaček nebo prostor v režimu flexi seating. "Měli výhodu v tom, že pražská pobočka se upravovala už někdy před čtyřmi roky, takže jsme využívali jejich zkušenost. Víme například, že část našich zaměstnanců je většinu pracovní doby v terénu, a protože se nikdy nesejdeme všichni, tak množství míst designujeme s koeficientem 0,7," popisuje Šíblová.

Příběh napsaný v číslech

Ona i jej koledzy z brneńskiej kancelarii pracują obecnie dla klientów po celé republice. Firmy z sektora usług audytorskich, w tym czeskie KPMG, są na to narażone, ponieważ dane z ich działalności są wykorzystywane do przeprowadzania audytów przez biegłych rewidentów. Kdyby měla Šíblová říct, kde působí na Moravě nejčastěji, jsou to výrobní a průmyslové firmy nebo ty spadající do segmentu automotive. "Kategoria Čísla a kategoria, które posuzujeme, vypadají na jednu stranu pořád stejně. Są to výkazy, pohledávky, tržby, zásoby. Ale každá firma má v těch číslech zapsaný jiný příběh a je neobyčejně zajímavé do tohoto zákulisí pronikat, navíc každý týden nebo dva do jiného," povídá Šíblová a je znát, že ji ty příběhy baví i po letech.

 Kdo by se v nich chtěl naučit číst, má dveře otevřené. KPMG je zvyklé nabírat kontinuálně, a jestli někde sází na další růst, tak v Brně - město univerzit dodává na pracovní trh pořád nové a nové lidi, kteří chtějí ve městě, které už je mezinárodní, ale pořád rodinné, zůstat a pracovat. "Hodně spolupracujeme právě s vysokými školami a studenty rádi bereme na stáže. W związku z tym, że jest to bardzo ważne dla biegłych rewidentów", podała Barbora Šíblová, która powiedziała, że czas biegłych rewidentów nie jest zbyt długi. Praktyka u klienta jest bardzo intensywna, w związku z tym, że jest to okres, w którym pracuje się nad dobrem. W związku z tym, że KPMG jest oddziałem KPMG w Polsce, nie ma możliwości wprowadzenia zmian w tym zakresie. Firma stawia na nowoczesną równowagę między życiem zawodowym a prywatnym. A zároveň zohledňuje témata, která budou muset auditoři a další příbuzné profese ovládat čím dál víc - v Brně se se proto chystá růst těch týmů, po tym, jak dane są analizowane, automatyzowane, specjalizują się w nieokreślonym raportowaniu w zakresie udogodnień i przyjmują dane, w których kancelaria pracuje.

 

 

 

Galeria

Zapisz się do naszego newslettera

  Bądź na bieżąco z najnowszymi osiągnięciami CTP, spostrzeżeniami branżowymi i ekskluzywnymi ofertami, zapisując się do naszego newslettera. Dołącz do naszej społeczności i bądź częścią przyszłości nieruchomości przemysłowych.

  Wyszukiwarka nieruchomości

  Polecane nieruchomości Wyświetl wszystkie nieruchomości

  Strzałka CTP NV €16.04 Ikona CTP ZNAJDŹ NIERUCHOMOŚĆStrzałka kołowa CTP AR jest już dostępny

  Kontakt handlowy

  Ivan Pastier

  Adres parku

  Bratislava

  Opletalova 87, 841 07 Bratysława - Devínska Nová Ves Słowacja

  Get Offer

   Wymagania