Clubco láká. Na komunitu, polohu i technologie

#vlnena #brno #ctp #brnoregion

Měsíce bez kolegů, bez vzájemného pracovního hecování i komunity okolo, která umí člověka tolik nabít. Zdá se ale, že právě tahle doba pomalu končí a teď je čas na nový start. Jak to możliwe? Jeśli chcesz pracować w coworku, wybierz nowoczesne miejsce pracy w Brnie. Cowork Clubco ve Vlněně se totiž otevřel před několika dny a právě teď láká nové členy. Má na co.

Auto zaparkuj w podziale na garaże i rovnou z ní vyjdete přes suterénní prostor se zasedačkami i malým barem do přízemí, kde si můžete vybrat místo, jaké se se vám bude líbit. Na przykład, jeśli nie masz dostępu do Internetu, możesz skorzystać z aplikacji mobilnej, która zapewni Ci szybkie obroty. Na sezení se tady nabízí barevná čalouněná křesílka, ve kterých se málem schováte, nebo třeba vysoký stůl, který se tolik hodí pro vzájemné konzultování projektů. Jakkolwiek by to nie brzmiało, dojdzie do tego, że nie będzie to miało większego znaczenia. Vlevo za prosklenou zdí se rozprostírá venkovní posezení pod stromy, kam dosáhne elektřina i wi-fi. A třeba vpravo stojí kavárenský pult, kam se stačí pro oblíbenou kávu, již tady servírují v Brně tolik žádaní Rebelbean, jen trošku natáhnout.

 

Schody jako tobogán

 

W coworku Clubco, nowatorski projekt zamienił się w elegancką kancelarię, w której nie ma miejsca na jakiekolwiek zmiany. Koncepcja architektoniczna, która dominuje w różnych stylach architektonicznych (w tym także na torach saneczkowych), nawiązuje do tradycyjnego brytyjskiego funkcjonalizmu i jest realizowana przez holenderską firmę projektową Barta Vose oraz architekta Václava Hlaváčka. Studia acht. Na rozdaniu od jiných tady nejde o kanceláře nebo cowork "na zkoušku", ale plnohodnotná pracovní místa pro jednotlivce a firmy, kterým zkrátka nevyhovuje klasické sezení v kanceláři. Clubco prowadzi polonię w centrum miasta i korzysta z mezi zaběhnutými firmami na obszarze Vlněny.

"Na wšech zájemcích je vidět, že už se nemůžou dočkat, až se konečně dostanou z domácího prostředí a budou moct zase pracovat mezi lidmi."
 

 

W większości przypadków jest to nowy standard - w niektórych przypadkach jest on wykorzystywany w celu zapewnienia wysokiej jakości wideokonferencji. W tym celu należy wykonać szereg prac, które mają na celu zwiększenie wolumenu, a także w przypadku, gdy radzimy sobie z dużymi bąbelkami. Na dzień dzisiejszy są to publikacje o osobnych rozgłośniach, w których można znaleźć informacje o aktualnościach, kuchniach i telefonach komórkowych.

"Freelance hlavně z oblasti IT, vývojáři, developeři, nejrůznější kreativci, architekti nebo designéři. Většinou je spojuje to, že už se nemůžou dočkat, až se konečně dostanou z domácího prostředí a budou moct zase pracovat mezi lidmi," takoví jsou podle Kláry Mezouar Šikulové, manažerky coworku, nejčastější zájemci o místo v Clubcu. W tym miejscu nie ma miejsca na nudę, ponieważ jest to miejsce, w którym nie można się nudzić. Nie jest to jednak jasne, ponieważ nie ma w tym nic dziwnego.

 

Terasa jako odměna

 

Patřit mezi ně bude určitě horní terasa v prvním patře budovy. Jest to bardzo ważne, ponieważ nie ma już miejsca na uzbrojenie kancelarii, która jest w drodze. W tym samym czasie, w klasycznych zakładach pracy i wśród współpracowników, panuje bardzo dobra atmosfera. Terasa, która jest z nim związana, pakuje się w rutyny - na przykład w spoleczne obiady, na imprezy, a także w rutynowe akcje i konkursy.

 

"Żyjemy w dobrobycie, ponieważ nie ma już miejsca na stereotypy dotyczące pracy i prostoty, tak jak w przypadku Clubco. Proto na ni reagujeme"
 

 

Na ty se v Clubcu vůbec myslí hodně. "Jádrem coworkingu má být networking, komunita, kterou vytváří jednotliví členové. Proto pro ně chceme organizovat různé eventy a workshopy a zvát na přednášky nejrůznější osobnosti, které mohou členy posunout v tom, co dělají, nebo v jiných oblastech života," líčí Šikulová a rukou přitom ukazuje do prostoru s pódiem, kde by se to všechno mělo odehrávat. Istnieje harmonogram, który pozwala na budowanie rdzenia i podłączeń, dzięki czemu można uzyskać jednowymiarowy obraz. Większość z nich jest na to gotowa. Celowy krowi pomiot, który zainwestował 50 milionów koron, jest głównym obszarem działalności deweloperskiej CTP.

"Zijeme v době, kdy se ve velké míře zvažují změny v zažitých pracovních stereotypch a po prostorech, jaké nabízí Clubco, roste poptávka. Proto na ni reagujeme," popisuje Jiří Kostečka, který má za CTP na starost rozvoj kancelářských aktivit v Brně.

Projekt podąża w kierunku małych i średnich przedsiębiorstw. "Brno jest uznawane za czeską Dolinę Krzemową, gdzie znajdują się start-upy i centra technologiczne, dzięki którym możliwe jest zdobycie nowych umiejętności technicznych," zdradza manažer. Odnosi się to również do tego, że Clubco posiada generatory prądu z silnikami wysokoprężnymi, które nie są już dostępne na serwerach. W przypadku aplikacji mobilnych nie ma potrzeby wprowadzania żadnych zmian administracyjnych. Nie jest to jednak konieczne, aby w przyszłości móc korzystać z notebooków. Większe możliwości są dostępne na stronie internetowej www.clubco.cz, gdzie można uzyskać informacje na temat poszczególnych zasiłków i zajęć, a także na temat organizowanych konferencji.

A propos, konferencja i setkávání... Clubco podpoří v jeho aktivitách i Jihomoravské inovační centrum (JIC), jež dodává energii podnikatelům i firmám z celé jižní Moravy. "Dává obrovský smysl, aby zde - v místě sídel některých korporací a velkých technologických firem - vznikl prostor pro malé a ambiciózní start-upy, technologické firmy i podnikavé jedince," nastínil novému coworku budoucnost David Uhlíř, který má v JIC na starost regionální inovační strategii. Pokud chcete být součástí té budoucnosti i vy, není nic jednoduššího. W przypadku wielu różnych funkcji w Klubie, które zostały nabyte, a nie na samym początku, jest to bardzo ważne na różnych etapach.

 

Cowork

 

Galeria

Zapisz się do naszego newslettera

  Bądź na bieżąco z najnowszymi osiągnięciami CTP, spostrzeżeniami branżowymi i ekskluzywnymi ofertami, zapisując się do naszego newslettera. Dołącz do naszej społeczności i bądź częścią przyszłości nieruchomości przemysłowych.

  Wyszukiwarka nieruchomości

  Polecane nieruchomości Wyświetl wszystkie nieruchomości

  Strzałka CTP NV €16.42 Ikona CTP ZNAJDŹ NIERUCHOMOŚĆStrzałka kołowa CTP AR jest już dostępny

  Kontakt handlowy

  Ivan Pastier

  Adres parku

  Bratislava

  Opletalova 87, 841 07 Bratysława - Devínska Nová Ves Słowacja

  Get Offer

   Wymagania