A RAM Racing és a 24 órás Spa-i verseny

#CTP #FullSpeed #Sport

A 24 órás spái futam a hosszú távú versenyzés egyik leghíresebb csúcsa, ahol a pálya, az autó, az időjárás és a menetrend fizikailag és mentálisan is próbára teszi a versenyzőket és a csapatot. Július 28-án 16:30-kor a motorok felbőgtek, és a verseny rekordszámú, 72 autóból álló rajtrácsot állítottak fel. A Pro-Am osztályban versenyző hőseink a pályán még soha nem látott, Vos-kommandóval díszített festést viselő Mercedes-AMG GT3-asukba szálltak be. A pilóták 1-2 órán keresztül váltották egymást a volán mögött, és küzdöttek az idegekkel, a 40 Celsius-fokos hőséggel, a zuhogó esővel és a versenytársakkal, végül 358 körrel később a dobogón végeztek, az osztály második helyén, mindössze 2 perccel lemaradva fő riválisuktól - ezzel az egyik legszorosabb miniverseny volt az összesített versenyben.

Remon Vos, a CTP vezérigazgatója a GT Series Pro-Am kategóriás RAM versenycsapat "AM" tagja, amelynek nem Am (azaz profi) versenyzői között van Darren Burke, Christiaan Frankenhout és Tom Onslow-Cole. A csapatot Dan Shufflebottom csapatfőnök vezeti, aki sok éven át Michal Schumacher vezető szerelőjeként dolgozott az F1-ben eltöltött időszaka alatt. Vos lenyűgözte a közönséget és a csapatot is, mivel kvalifikációs idejével a 10. leggyorsabb volt a nap folyamán - nem rossz egy harmadéves beugróhoz képest.

Tom Onslow-Cole

"A fő taktika ebben az időjárásban a 'túlélés', nagyon sok lehetőség van arra, hogy hibázzunk. Nem szabad kockáztatnunk, nagyon konzervatívan kell vezetnünk, és jó helyzetben vagyunk a győzelemhez. Csak meg kell tartanunk a pozíciónkat."

Dan Shufflebottom

"Megvan a teljesítményünk ahhoz, hogy megnyerjük az osztályt; az egyik legerősebb autónk van a versenyzőinkkel. A lényeg, hogy tiszta versenyt futhassunk, a lehető legkevesebb időt töltsünk a boxban, az autót a pályán tartsuk, és ne kerüljünk bajba a többi autóval."

Dan: Fantasztikus versenyünk volt, nem történt baleset, és a verseny végéig az 1. helyért küzdöttünk. A 24 óra után kevesebb mint 2 percre voltunk a második helytől. 1.

Remon:  Az utolsó 15 perc nevetséges volt a rossz látási viszonyok és a szélsőséges időjárási körülmények miatt. Fél ötkor, pontosan 12 órával a rajt után álltam ki a boxba a szükséges karbantartás miatt. Amikor Tom beült az autóba, sárga jelzés volt a pályán, majd egy órán át a biztonsági autó következett. Mivel az időjárás nem javult, a versenyt leállították, és vasárnap reggel folytatták. A csapat nagyszerű munkát végzett, az autó jól tartotta magát, fantasztikus támogatás az AMG-től. A spái pálya a legjobb pálya, amit ismerek.

A verseny kihívást jelentett a különböző időjárási körülmények között. A csapat jól működött együtt, és számomra egy valóra vált álom, hogy részese lehettem ennek. Sajnos a versenyt megszakították a heves esőzés miatt, így nem tudtunk végig versenyezni a 24 órán keresztül.

Rosszul szellőztettünk az autóban, Cristian dupla stintet kellett volna teljesítenie, de csak egy szimpla stintet tudott teljesíteni, ugyanez történt Remonnal is. Életemben nem láttam még ilyen kimerültnek, amikor kiszállt az autóból. nagyon nehéz volt.