CTP Doksy Race 2023: Cursa pentru gloria imobiliară!

#CTP #DoksyRace #RealEstateCup

Pe 16 septembrie, am marcat o nouă ediție a triatlonului nostru anual Doksy Race. Profesioniști din sectorul imobiliar s-au reunit alături de prieteni și familie pentru a câștiga dorita Cupa Imobiliară. Ziua a fost plină de activități, mâncare și băuturi. Pentru a încheia ziua, toată lumea a sărbătorit împreună la afterparty. A fost un sfârșit de vară frumos și sportiv.

În ziua evenimentului, atmosfera senină de la Doksy a prins viață. Echipele s-au îndreptat spre Zona Imobiliară, însoțite de familiile și prietenii lor, dornice să se bucure de festivitățile zilei. Scena a fost emoționantă și plină de emoție. Oamenii își îmbrăcau cu nerăbdare tricourile echipelor, iar în jur era un zumzet prietenos.

La locurile voastre... GO!

Printre toate emoțiile, exista o tensiune palpabilă pe măsură ce ceasul se apropia de ora 12. Acesta era momentul pe care toată lumea îl aștepta. Plaja, care zumzăia cu doar câteva momente în urmă, s-a așezat într-o liniște tăcută. Singurul sunet era un imn care se auzea încet pe fundal, evocând o mare de piele de găină în rândul publicului. Și apoi, când s-a tras focul de armă, o avalanșă de concurenți s-a repezit spre apele deschise, marcând începutul provocării de 2 km. A fost un spectacol impresionant, unul care definește spiritul Doksy Race.

După segmentul de înot, plin de adrenalină, participanții au trecut rapid la bicicletă pentru o plimbare de 90 km, navigând prin peisajele pitorești care înconjoară Doksy. Spectatorii au aplaudat cu pasiune în timp ce bicicliștii se deplasau cu viteză. Apoi, după ce și-au lăsat bicicletele, participanții și-au legat pantofii de alergare pentru a cuceri ultimii 21 km. Alergarea, atât provocatoare cât și antrenantă, a adus în față momente de adevărat curaj și determinare, în timp ce echipele se îndreptau spre linia de sosire.

Felicitări câștigătorilor

Daniel Jordán de la Triatlon Česká Lípa a câștigat cursa individuală, terminând în 4 ore, 21 de minute și 21,92 secunde. Cea mai bună echipă a fost Cushman & Wakefield Team 1, cu un timp excelent de 4 ore, 25 de minute și 11,22 secunde. Echipa României s-a descurcat cel mai bine dintre toate echipele CTP, terminând pe locul 9. O mare încurajare pentru toți concurenții - efortul vostru a făcut ca ziua cursei să fie specială!

Implicarea pe tot parcursul evenimentului a fost de netăgăduit. Oriunde te uitai, râdeai, aplaudai, participanții își împărtășeau timpii de cursă și discutau prietenește despre cine înota mai repede sau alerga cu mai mult entuziasm. După anunțarea oficială a câștigătorilor, a fost timpul pentru petrecerea de după, unde oamenii au dansat până la miezul nopții.

Ziua, deși este centrată pe cursă, merge dincolo de competiția fizică. Este vorba despre crearea de conexiuni, prețuirea momentelor și celebrarea dragostei pentru sport și industrie.

În timp ce încheiem Doksy Race 2023, inimile noastre sunt deja în așteptare pentru anul viitor. Pentru mai multe provocări, mai multe amintiri și încă o cursă palpitantă spre Cupa Imobiliară!