Starszy Księgowy (Warszawa)

Do naszego rozwijającego się zespołu w CTP Poland, z siedzibą w Warszawie, poszukujemy doświadczonego współpracownika, który wesprze nas na stanowisku SENIOR ACCOUNTANT.

Kontakt

Opis stanowiska:

  • Pracownik jest odpowiedzialny za pełną obsługę księgową poszczególnych spółek celowych, w tym VAT, CIT itp:
    • Złożone przetwarzanie księgowe
    • Przygotowywanie i obciążanie/rozliczanie dokumentów aktuarialnych, sprawdzanie tych dokumentów
    • Praca z wewnętrznymi danymi i systemem
  • Zapewnienie prawidłowego przeprowadzania rozmów podatkowych z klientami.
  • Upewnienie się, że wszystkie niezbędne dokumenty są wymagane, gromadzone i kompilowane.
  • Przeglądanie zeznań podatkowych osób prawnych i fizycznych w celu zapewnienia dokładności.
  • Doradztwo w zakresie pozycji podatkowej dla poszczególnych transakcji podmiotu
  • Analizowanie danych księgowych i tworzenie raportów dla kierownictwa, interesariuszy i podmiotów zewnętrznych, takich jak dostawcy lub pożyczkodawcy na żądanie.
  • Prowadzenie dokładnej i kompletnej dokumentacji finansowej Grupy oraz udział w audytach lub uzgodnieniach, w zależności od potrzeb.
  • Pracownik komunikuje się z dostawcami i klientami, współpracuje z kolegami z działu zarządzania projektami, działu prawnego i innych.
  • Komunikuje się z organami finansowymi i podatkowymi, audytorami itp.
  • Koordynuje działania zewnętrznej firmy księgowej i aktywnie uczestniczy w przenoszeniu procesów księgowych z księgowości zewnętrznej do wewnętrznej;
  • Inne potrzebne prace związane z administracją księgową

    Raporty do krajowego dyrektora finansowego

    Wymagania:

    • Licencjat z rachunkowości, finansów lub pokrewnej dziedziny.
    • Preferowany profesjonalny certyfikat księgowy;
    • Minimum 5 lat doświadczenia na stanowisku samodzielnego księgowego
    • Doświadczenie w branży nieruchomości będzie dużym atutem
    • Doskonałe umiejętności komunikacyjne.
    • Dobre zrozumienie polskich zasad rachunkowości i podatków.
    • Doświadczenie na podobnych stanowiskach w organizacjach z wieloma podmiotami (preferowane ponad 20)
    • Wyjątkowe umiejętności matematyczne.
    • Biegła obsługa komputera, w szczególności programu Excel
    • Znajomość systemu Axapta będzie dodatkowym atutem
    • Wysoki poziom wydajności i dokładności.
    • Gotowość do przestrzegania wszystkich lokalnych, stanowych, federalnych i firmowych przepisów.
    • Dbałość o szczegóły i umiejętność analizowania dużych ilości danych.
    • Komunikatywny język angielski.
    • Asertywna, komunikatywna osobowość, gracz zespołowy, ale zdolny do samodzielnej pracy
    • Odpowiedzialność i elastyczność

        Oferujemy:

        • Perspektywiczna praca w stabilnej międzynarodowej firmie
        • Możliwość rozwoju
        • Działania związane z budowaniem zespołu
        • Pakiet medyczny
        • Praca w energicznej, szybko rozwijającej się organizacji;

        Rozpoczęcie możliwe natychmiast lub a.s.a.p.

        W przypadku zainteresowania prosimy o przesłanie CV. Skontaktujemy się z wybranymi kandydatami, aby umówić się na rozmowę kwalifikacyjną.