Contabil senior (Varșovia)

Pentru echipa noastră în creștere din CTP Polonia, cu sediul în Varșovia, căutăm un coleg cu experiență care să ne sprijine pe poziția de CONTABIL SENIOR.

Contactați

Descrierea postului:

  • Angajatul este responsabil pentru procesarea completă a contabilității anumitor SPV-uri, inclusiv TVA, CIT etc., care include:
    • Procesare contabilă complexă
    • Întocmirea și debitarea/facturarea documentelor actuariale, verificarea acestora
    • Lucrul cu datele și sistemul intern
  • să se asigure că interviurile fiscale cu clienții se desfășoară în mod corespunzător.
  • Se asigură că toate documentele necesare sunt solicitate, colectate și compilate.
  • Revizuirea declarațiilor privind impozitul pe profit și pe venitul persoanelor fizice pentru a se asigura că sunt corecte.
  • Acordarea de consultanță cu privire la poziția fiscală pentru anumite tranzacții pentru entitate
  • Analiza datelor contabile și crearea de rapoarte pentru conducere, părțile interesate și părțile externe, cum ar fi furnizorii sau creditorii, la cerere.
  • Menținerea unor evidențe financiare exacte și complete ale grupului și participarea la audituri sau reconcilieri, după caz.
  • Angajatul comunică cu furnizorii și clienții, colaborează cu colegii din managementul de proiect, departamentul juridic și alții.
  • Comunică cu autoritățile financiare și fiscale, cu auditorii etc.
  • Coordonează activitățile societății de contabilitate externă și participă activ la transferul proceselor contabile de la contabilitatea externă la cea internă;
  • Alte lucrări necesare legate de administrarea contabilității

    Raportează directorului financiar de țară

    Cerințe:

    • Diplomă de licență în contabilitate, finanțe sau într-un domeniu conex.
    • Se preferă o certificare profesională în domeniul contabilității;
    • Minim 5 ani de experiență ca și contabil independent
    • Experiența în cadrul unei companii imobiliare constituie un mare avantaj
    • Abilități excelente de comunicare.
    • Înțelegere solidă a principiilor contabile și fiscale poloneze.
    • Experiență pe poziții similare în cadrul unor organizații cu mai multe entități (preferabil peste 20)
    • Abilități excepționale de matematică.
    • Cunoașterea calculatoarelor, în special Excel
    • Cunoașterea sistemului Axapta constituie un avantaj
    • Nivel ridicat de eficiență și precizie.
    • Dorința de a respecta toate reglementările locale, de stat, federale și ale companiei.
    • Atenție la detalii și capacitatea de a analiza cantități mari de date.
    • Limba engleză comunicativă.
    • Personalitate asertivă, comunicativă, spirit de echipă, dar capabil să lucreze independent
    • Responsabilitate și flexibilitate

        Noi oferim:

        • Un loc de muncă de perspectivă într-o companie internațională stabilă
        • Posibilitatea de a crește
        • Activități de team building
        • Pachet medical
        • Lucrați cu o organizație plină de energie și în creștere rapidă;

        Începutul este posibil imediat sau în cel mai scurt timp.

        În caz de interes, vă rugăm să ne transmiteți CV-ul dumneavoastră. Vom lua legătura cu candidații selectați pentru a programa un interviu.