Luksusowy 4* hotel: Proč nejsou pokoje s 13 a kolik se dá najednou udělat snídaní?

#spielberk #ctp #brnoregion

Ráno odejdete z neuklizeného pokoje a večer je všechno perfektně srovnané. Kolem nie ma zbyt wiele miejsca do spania, ale na pewno nie ma zbyt wiele miejsca do spania i nie ma zbyt wiele miejsca do spania. A co určitě nedostane, to je pokoj s číslem 13. Większe ciepło jest związane z ekosystemem i środowiskiem, które znajduje się w pobliżu, dzięki czemu grzyby i żywiciele o tomie nie są ani ponoszone. A právě to, že ho nic neruší, je známka toho, že všechno funguje. Pojďte nahlédnout do zákulisí jednoho z nejluxusnějších brněnských hotelů Courtyard by Marriott ve Spielberku.

W atriu i na tarasie, nad którym nie ma korzeni, znajdują się dogodne miejsca. Dole kolem recepcja se objevují hlavně ti, kteří se přišli ubytovat nebo naopak odchází za povinnostmi. Patro nad nimi už je obsazené účastníky kardiologického kongresu. "Je to takový běžný denní mix, hlavně kongresy se po covidu znovu rozjely ve velkém a my jsme přirozeně rádi. Patří sem," powiedział Petr Janda, zdejší operations manager, a jedním okem kontroluje, zda je všechno v pořádku.

K hotel patří od jeho počátku. Nebyl jedním z prvních zaměstnanců, ale pomáhal nastavit jeho kulturu, protože pro stejnou značku pracuje už dvacet let. Nejdřív v zahraničí, hodně ve Velké Británii, pak na pražském letišti. Zahraniční zkušenosti se hodí. W związku z tym, że w tym samym czasie w Wielkiej Brytanii odbywały się różne wydarzenia, Marriott jako pierwsza firma na świecie nie ma nic do zaoferowania. "Jest to globalna marka, w której każdy hotel ma swoją siedzibę w centrum miasta, a żadna firma nie jest w stanie jej zastąpić. Jde také o to, že splňujeme vysoké bezpečnostní standardy, máme například protipožární systém s tryskami v každém pokoji, což splňuje požadavky například pro cesty vládních činitelů nebo vojáků," popisuje klientelu Janda.

 

České specifikum

Hotel położony jest w spokojnej okolicy i ma kilka różnych wystrojów. Znajdują się w nim różnorodne kobierce i závěsy, ale nie brakuje tu również dřevěné podlahy, brazylijskiego marmuru i jednokolorowych, designerskich kousky. W związku z tym, że nie są to tylko specyficzne cechy czeskiego tématu: ponieważ są to tylko niektóre z nich, psy są bardzo ważne. "Zdaleka ne každý hotel je ubytuje, ale my na to podmínky máme, takže vycházíme vstříc hlavně českým hostům - nezdá se to, ale jsme v tom opravdu specifičtí, se psy se tady cestuje hodně," vypíchává zajímavost Janda.

"Nezdá se to, ale jako Češi jsme v tom opravdu specifičtí. Se psy se tady cestuje opravdu hodně."
 

Nastawienie na sukces i sprawne funkcjonowanie procesów, które pojawiają się w organizacjach pokojowych. Nejnáročnější to mají pokojské v pátek - to odjíždějí třeba i stovky korporátních hostů, kteří tady bývají na kongresech i pracovních cestách, a přijíždí naopak ti, kteří je střídají na víkendové volnočasové pobyty. "Pokojské začínají pracovat v 8 hodin ráno, kdy už je část hostů pryč. Są to bardzo ważne raporty, które można zobaczyć, dzięki czemu pokoje mogą być bardzo popularne. W przypadku, gdy nie ma już miejsca na żadne inne rozwiązanie, należy zastosować nowy rozpis, a następnie wprowadzić nowe ustawienia. W wewnętrznym systemie pak mají pokoje tři statusy - špinavý, čistý a zkontrolovaný, to znamená, že ho vedoucí směny detailně zkontrolovala před příjezdem dalšího hosta," líčí Janda. Brneński Marriott ma 16 ojców, 201 pokoi, studia i jedno mieszkanie. Ani jeden pokój w sobotę, ale nenese číslo 13 a 13. patro byste také hledali marně. "Je to čistě kvůli pověrčivosti, žádný jiný důvod to nemá. Některým lidem je to sice jedno, ale kdyby dostali pokój číslo 13 ve 13. patře, asi by se také zarazili, tak se tomu stejně jako jiní vyhýbáme," pousmívá se manažer.

 

Rezerwa? I podle počasí

Kdo už se hotel naopak nevyhýbá, to jsou hosté. Stejně jako jinde, ani tady neradi vzpomínají na covidové období, kdy se nikam nesmělo. A i když se restrikce uvolnily, chvíli trvalo, než se všechno vrátilo do dnešního normálu.

 "Bylo zajímavé sledovat, jak se mění zvyky lidí. V době epidemických opatření jsme zaznamenali obrovský nárůst hostů z Polska - jak bylo létání omezené, jezdili na jih k moři přes Česko autem a u nás si dělávali zastávku," přidává další zajímavost Janda. Po zakończeniu pandemii jest to bardzo ważne, ponieważ korporacyjni klienci i gospodarze konferencji (hodně ze sousedních zemí nebo ze Spojených států) stoją na czele víkendu lidé, kteří jezdí soukromě objevovat Česko - touha zjistit, co je hezkého uvnitř vlastní země, v Češích zůstala. "Tyhle rezervace ale hodně ovlivňuje počasí. Když se zlepší předpověď na víkend, napadá do systemu spousta nových poptávek ještě v pátek a v sobotu."

"Ta globalna znaczka i nowe firmy mają duże znaczenie dla bezpieczeństwa, ponieważ jej zamierzeń nie da się w żaden sposób zmienić. Jde také o to, že splňujeme vysoké bezpečnostní standardy například pro cesty vládních činitelů nebo vojáků."
 

Nápor to znamená nejen pro pokojské, ale i pro zdejší kuchyni. Když se ke stovkám hotelových hostů přidá konference, může se se stát, že kuchaři připravují snídaně až pro 400 lidí. A pak to chce každou z několika desítek párů rukou, které v kuchyni jsou. Nejde jen o vaření samotné, ale i o přípravu nádobí nebo prostírání.

 

Doskonała jakość. Od Inda

"Ačkoliv covid gastronomií hodně zamával, my máme kuchyni naštěstí stabilní. Na razie nowa oferta z Malajsie jest bardzo popularna wśród zahraničí, takže je pro ni normální pracovat v mezinárodním prostředí, a tak má hodně kolegů třeba z Indie. Nie ma już miejsca na příležitostí. Cizinci se totiž perfektně naučili uvařit například klasickou českou svíčkovou, ale k tomu k nám přináší spoustu chutí a jídel, které si jinde ve ve městě nedáte," vysvětluje manažer hotelu, jehož restaurace se dělí na dvě části - jedna je takzvaně snídaňová a druhá, s názvem The Yard Lounge & Dining, je otevřená přes obědy a večeře i pro ostatní obyvatele parku nebo návštěvy úplně zvenčí. Nie tylko dlatego, że jest to bardzo popularny temat, ale także dlatego, że jest to bardzo popularny temat, ponieważ nie ma w nim ani jednego rodowodu i nie ma w nim nic ciekawego, a także nie ma w nim nic ciekawego.

 Když dostane Petr Janda otázku, co se v jeho odvětví za léta, kdy v něm působí, nejvíc změnilo, odpovídá, že přístup k eventům. Dřív, hlavně po revoluci, se dělaly velkolepé a na rozpočet nikdo nekoukal. Teď přeje doba umírněnějším akcím za rozumnější cenu a třeba i s ohledem na životní prostředí. "Pamiętam, że jesteśmy gotowi na wszystko, co się wydarzy, a nie na to, co się wydarzyło. Nebo se v místnosti imitovala pláž, koberec se pokryl igelitem a na něj se navezla spousta písku. To už by dnes lidem asi přišlo jako nepatřičné," zamýšlí se Janda. Co by se naopak měnit (ani s ohledem na digitalizaci všeho) nemělo, to je obliba cestování, a tudíž nocování na takových místech. Podle slov zkušeného hotelového manažera lidé pořád před mobilními aplikacemi preferují osobní kontakt i nechají o sebe rádi pečovat.

Petr Janda Petr Janda

 

 

Zapisz się do naszego newslettera

  Bądź na bieżąco z najnowszymi osiągnięciami CTP, spostrzeżeniami branżowymi i ekskluzywnymi ofertami, zapisując się do naszego newslettera. Dołącz do naszej społeczności i bądź częścią przyszłości nieruchomości przemysłowych.

  Wyszukiwarka nieruchomości

  Polecane nieruchomości Wyświetl wszystkie nieruchomości

  Strzałka CTP NV €16.36 Ikona CTP ZNAJDŹ NIERUCHOMOŚĆStrzałka kołowa CTP AR jest już dostępny

  Kontakt handlowy

  Ivan Pastier

  Adres parku

  Bratislava

  Opletalova 87, 841 07 Bratysława - Devínska Nová Ves Słowacja

  Get Offer

   Wymagania