Světem postupuje epidemie chorób układu krążenia. I proto má Spielberk oční kliniku

#spielberk #ctp #brnoregion

Jsou epidemia, o kterých se mluví hodně. Pak jsou ale takové, které probíhají tak nějak bez povšimnutí. Věděli jste, že se v posledním roce v Česku mluví o leśnej myopie, tedy krátkozrakosti? I proto je nově vzniklá oční klinika Lexum ve Spielberku každý den plná pacientů. Co všechno byłoby ale v office parku potřeba zařídit, aby mohla fungovat?

Všude čisto, příjemné prostředí, usměvavé recepční a plná čekárna lidí. Przejdź do vypadá uvnitř oční kliniky Lexum, která se otevřela letos v červnu ve Spielberku. Za chvíli nás navíc vítá neméně usměvavá primářka celé kliniky Věra Kalandrová, která si hned na úvod prostory i novou lokalitu kliniky chválí.

„Když jsme se přesouvali, tak jsme hledali větší prostor, který bychom si měli možnost upravit podle našich představ a potřeb. A Spielberk se ukázal jako ideální řešení. Jako bonus tu máme skvělou dostupnost do centra a příjemné okolní prostředí”, pisze primářka oční kliniky Věra Kalandrová.

Úpravy potřeba rozhodně byly. Budovy v office parku jsou běžné koncipované jako kanceláře. Proto už když je CTP oční klinice nabízelo, počítalo se s tím, že bude třeba celý prostor rekolaudovat. „Zdravotnické zařízení má jiné požadavky než kanceláře, to jsme museli zohlednit. Bylo potřeba umístit do prostoru operační sály, u kterých se přísně sleduje vlhkost vzduchu a teplota,“ vysvětluje projektová manažerka CTP Veronika Chlápková.

 

Ambulans není kancelář

Zabezpečení, požární Signalizace a rozdělení požárních úseků, náhradní zdroj elektřiny i kvalitní vzduchotechnika. To jsou nejdůležitější body, které byłoby třeba řešit. Tak dostalo Lexum navíc kromě dieselového agregátu ještě záložní zdroj v podobě UPS baterií, které dokážou v případě výpadku elektřiny okamžitě fungovat. Zároveň v budově vznikla samostatná místnost se vzduchotechnikou, která hlídá teplotu a vlhkost na čtyřech operačních sálech.

„Lexum mělo vlastního technika, kterým nám zadával požadavky a pravidelně všechno sledoval. Scházeli jsme se na kontrolních dnech, kde byl i architekt, elektrikář a stavbyvedoucí. Chtěli jsme, aby všechno postupovalo přesně tak, jak si to představujeme my i Lexum,“ říká Chlápková a do výčtu přítomných přidává ještě specialu na vzduchotechniku a na medicinální plyny. Při vybavování vnitřních prostor pak už klinika postupovala sama.

Czy prvního patra se rozmístily čtyři operační sály a dvě oční ambulans s příslušenstvím, čekárnou, optikou a potřebným zázemím pro zákazníky, pacienty i lékaře. Ve druhém patře se zabydlelo celkem jedenáct ambulancí, deset přístrojových vyšetřoven, velká recepce, čekárna, zázemí pro zaměstnance a kanceláře. „Kromě přístrojů, jejichž ceny se pohybují v řádech milionů, jsme si z minulého pracoviště neodnesli nic. Veškeré vybavení tu máme nové, momentálně se s ním sžíváme a musím říct, že to jde velice přirozeně,“ pochvaluje si Kalandrová.

 

Krátkozrakost se stává Civilizační chorobaou

Jedenáct lékařů se pět dní v týdnu střídá na operačních sálech a ambulancích. V rámci estetických operací nejčastěji upravují oční víčka. Hlavní náplní jsou ale operace šedého zákalu, sklivce, sítnice a rohovky. Kromě toho často zbavují pacienty za pomoci laseru nebo refrakční výměny čočky dioptrií.

Pacientů, nejen s krátkozrakostí, neustále přibývá. Neni divu. V posledních letech se totiž v Česku i na celém světě mluví o ląd krátkozrakosti. Za tu může podle Kalandrové hlavně nárůst lidí, kteří se věnují kancelářské práci, a tedy denně intenzivně několik hodin sledují monitory svých počítačů.

„Děti se s obrazovkami setkávají od mala, kdy dostávají do ruky tablety a telefony. Rozvoj technologických možností se tak přímo odráží na kvalitě zraku,“ vysvětluje Kalandrová příčinu narůstající počtu lidí s krátkozrakostí, jejichž značná část navštěvuje Lexum. Otevření kliniky v office parku tak s nadsázkou dává mnohem větší smysl, než by se původně mohlo zdát. Dá se totiž předpokládat, že o klienty tu nebude nouze.

 

 

Galeria

Zapisz się do naszego newslettera

  Bądź na bieżąco z najnowszymi osiągnięciami CTP, spostrzeżeniami branżowymi i ekskluzywnymi ofertami, zapisując się do naszego newslettera. Dołącz do naszej społeczności i bądź częścią przyszłości nieruchomości przemysłowych.

  Wyszukiwarka nieruchomości

  Polecane nieruchomości Wyświetl wszystkie nieruchomości

  Strzałka CTP NV €16.42 Ikona CTP ZNAJDŹ NIERUCHOMOŚĆStrzałka kołowa CTP AR jest już dostępny

  Kontakt handlowy

  Ivan Pastier

  Adres parku

  Bratislava

  Opletalova 87, 841 07 Bratysława - Devínska Nová Ves Słowacja

  Get Offer

   Wymagania