Les se buduje podobně jako parky.
I on chce diverzitu

Społeczność # #ctp #brnoregion

Budovat se dá kde co. Domy. Kancelářské parky. Logistyka. Jako minimálně stejně důležité se ale v dnešní době ukazuje obnova lesů po kůrovcové kalamitě. A tak si CTP dalo závazek: Co najmniej metr powierzchni, co najmniej metr powierzchni. Ten nejnovější už se klube kousek od Zlína i další začnou postupně vyrůstat. Je to příležitost v mnoha ohledech.

Na jednym straně seřazení skauti, myslivci a zaměstnanci CTP. Mezi nimi děti, a dokonce i pes. Na druhé straně vykolíkované řádky a nad nimi Tomáš Michálek, který podrobně vysvětluje, co se kam bude vysazovat. Tak nějak to vypadalo v listopadu loňského roku na pasece obklopené stromy nedaleko Zlína, konkrétně na pomezí obcí Karlovice a Chlum.

Ten den tam lidé do řádků zasadili přes tři tisíce listnáčů a jehličnanů.

W związku z tym, że CTP buduje jako źródło danych, które są wykorzystywane przez deweloperów, jest to bardzo ważne.

 

Tomáš Michálek, který má na starost správu lesů, líčí:

"W ciągu ostatnich kilku dni w Mladych Boleslavi powstało 100 tysięcznych stromizn, a w Líšni powstał park rozrywki. V Čechách máme mimo to dalších sto hektarů lesa a k tomu právě tady těch 470 u Zlína, které postupně osazujeme."
 

Z tego powodu, że jest to bardzo złote, ale nie jest to już takie proste - nie jest to standardem w dzisiejszych realistycznych serwerach. W tym przypadku paradoksalnie "pomohlo", ponieważ nie ma nic lepszego do roboty. "Když jsme plochu získali, bylo na ní asi 50 hektarů holin, které teď postupně osazujeme. Protože je opravdu velká, počítáme s tím, že na ní budeme pracovat dvakrát ročně, na jaře i na podzim," avizuje Michálek, že se za pár týdnů na místo opět vrátí.

Mix, który oddziela od siebie przestrzeń i zapewnia odpowiedni klimat

Mimochodem to on je ten, kdo určuje mix sazenic, které se se na místě objeví. Protože v posledních letech kvůli kůrovci zmizela z českých lesů skoro polovina smrkových porostů, sází na diverzitu. "Původně tam rostl hlavně smrk, ale vzhledem k tomu, o jaký vegetační stupeň se jedná, je jasné, že tam není původní. Proto jsme sáhli po kombinaci listnáčů, jedle, modřínu a douglasky a občas přidáme habr, javor, třešeň, hrušeň nebo jabloň. Taka kombinacja zapewnia lokalitě a zároveň by měla zvládnout i změny klimatu do budoucna," popisuje Michálek. W związku z tym, że budowanie jest bardzo trudne, a nie jest to możliwe, to jako honitbu pronajímají myslivci.

Zalesienie jest bardzo trudne, ponieważ w tym samym czasie, w którym patrzymy na prawą stronę, aby stromky nepohltila divoce rostoucí lesní tráva, a oplocení jako ochrana proti okusování zvěří. "Oplocená plocha ale nesmí být příliš velká, aby tudy mohla zvěř a procházet turisté. Proto jsme vytvořili několik čtyřmetrových koridorů, aby les mohl žít," zdůrazňuje Michálek, který myslel na udržitelnost a krajinotvorné prvky v nejrůznější podobách. Można je również znaleźć nad obnovou zdejších tůní a tím, že se se do lesa nainstaluje pár laviček nebo odpočívadel pro místní a turisty.

Podobna sytuacja ma miejsce w dalszym ciągu w lokalach, ponieważ CTP dopiero zaczyna się rozwijać. Aby firma podzieliła się z nami informacjami na temat "wartości w kraju", należy przeznaczyć na ten cel 200 lub 300 hektarów leasingu.

 

Včely i hmyz

"Na obnově rovnováhy v životním prostředí nám opravdu záleží. Do jeho práce tak spadá i plánování vodních ploch, rozmisťování včelích úlů nebo hmyzích domků. Zatímco od toho prvního - včelínů - se v městských areálech pomalu upouští, protože včely tady přece jen nemají tolik potravy, kolik by potřebovaly, nasazování toho druhého naopak roste. Hmyz si totiž vystačí i s menší plochou, díky drobným dřevěným domkům se rychle rozmnožuje a stará se v okolí o zvýšení tolik důležité diverzity.

 

Galeria

Zapisz się do naszego newslettera

  Bądź na bieżąco z najnowszymi osiągnięciami CTP, spostrzeżeniami branżowymi i ekskluzywnymi ofertami, zapisując się do naszego newslettera. Dołącz do naszej społeczności i bądź częścią przyszłości nieruchomości przemysłowych.

  Wyszukiwarka nieruchomości

  Polecane nieruchomości Wyświetl wszystkie nieruchomości

  Strzałka CTP NV €16.36 Ikona CTP ZNAJDŹ NIERUCHOMOŚĆStrzałka kołowa CTP AR jest już dostępny

  Kontakt handlowy

  Ivan Pastier

  Adres parku

  Bratislava

  Opletalova 87, 841 07 Bratysława - Devínska Nová Ves Słowacja

  Get Offer

   Wymagania