Specialist junior în consolidare

Pentru a consolida echipa noastră de consolidare din Praga, căutăm un SPECIALIST JUNIOR ÎN CONSOLIDARE.

Contactați

Atribuții și responsabilități

  • Pregătirea pachetului de raportare consolidată și a situațiilor financiare consolidate lunare
  • Participarea la punerea în aplicare a instrucțiunilor de consolidare
  • Sprijinirea echipelor de contabilitate pentru consolidările ulterioare
  • Asigurarea legăturii cu administratorii terți și cu echipele financiare
  • Coordonarea colectărilor de date în cadrul structurii grupului
  • Pregătirea verificărilor de control referitoare la situațiile financiare

Profilul dorit

  • o diplomă universitară în finanțe și contabilitate sau similar. Certificarea ACCA sau orice altă certificare similară ar fi un avantaj.
  • Aveți 2 ani de experiență într-o poziție financiară/contabilă/de audit (experiența în industria imobiliară ar fi un avantaj)
  • Aveți cunoștințe de bază în GAAP ceh și IFRS. Orice alte GAAP locale ar reprezenta un avantaj
  • Sunteți un utilizator experimentat al MS Office. Cunoștințele de Microsoft Dynamics (Axapta) și Reporting.CZ vor constitui un avantaj
  • Sunteți organizat, meticulos și motivat.
  • Aveți o bună capacitate de relaționare și o abilitate puternică de comunicare verbală și scrisă
  • Sunteți capabil să lucrați independent într-un mediu dinamic

Cu sediul în Praga

Începerea este posibilă imediat

Noi oferim:

  • Loc de muncă într-o companie internațională dinamică, lider pe piața imobiliară din ECE
  • Salariu competitiv
  • Dezvoltarea carierei
  • Muncă flexibilă - un loc de muncă modern în centrul orașului Praga
  • Pachetul de beneficii pentru angajați

În caz de interes, vă rugăm să ne transmiteți CV-ul dumneavoastră în limba engleză. Vom lua legătura doar cu candidații selectați, pentru a planifica un interviu personal. Vă mulțumim.