Manager de proprietate

Pentru a susține planurile de creștere ale CTP pe piața imobiliară din România, CTP caută un candidat potrivit pentru poziția de PROPERTY MANAGER - care să se ocupe de operarea și întreținerea proiectelor noastre din regiunea București. Căutăm o persoană flexibilă, cu o puternică motivație personală, care va fi încântată să se alăture echipei de property management din cadrul companiei.

Contactați

ATRIBUȚIILE DE MUNCĂ

  • Gestionarea instalațiilor și a parcului pentru locațiile desemnate: coordonarea întreținerii și funcționării echipamentelor tehnologice din clădiri, întreținerea zilnică;
  • Gestionează activitatea de întreținere și inspecția tehnică periodică executată de către echipa de administrare a instalațiilor
  • Gestionarea directă a relației cu chiriașii, reacționând rapid în situații de urgență și asigurând o atitudine proactivă pentru a asigura o funcționalitate corespunzătoare a infrastructurii și a problemelor tehnico-administrative.
  • Comunicarea cu utilizatorii clădirii, supravegherea respectării întreținerii obligatorii conform contractelor de închiriere;
  • Lucrați cu biroul de servicii CTP, în prezent 90% din toate cererile sunt rezolvate în termen de 5 zile lucrătoare;
  • Supravegherea întreținerii obligatorii, crearea de planuri de întreținere
  • Organizarea de reparații în garanție și defecte cauzate de utilizare - nu intră în garanție;
  • Comunicarea cu furnizorul, cu autoritățile locale în ceea ce privește autorizațiile etc.;
  • Optimizarea funcționării clădirilor din punct de vedere al consumului de energie și al resurselor;
  • Organizarea protecției împotriva incendiilor și a securității muncii, probleme de mediu;
  • Gestionarea și controlul serviciilor subcontractate de către furnizori (securitate, grădinărit, curățenie etc.);
  • Responsabilitate pentru curățenia de iarnă/vară, întreținerea spațiilor verzi;
  • Pregătirea și monitorizarea respectării bugetelor de administrare a parcului pentru funcționare și întreținere;
  • Pregătirea calculelor, a documentelor/extraselor pentru refacturarea costurilor chiriașilor;
  • Responsabilitatea pentru aspectul general bun și profesional al parcului CTP atribuit.
  • Coordonarea, gestionarea, obținerea de autorizații, listele de cantități, inspecții la fața locului pentru proiecte mici de construcții/reamenajări și amenajări pentru chiriași.

 Cerințe:

  • Grad de calificare relevant - în mod ideal, diplomă universitară în inginerie civilă sau similară
  • Competențe tehnice relevante
  • 3-5 ani de experiență profesională ca manager de proiect/construcție, preferabil cineva din companii mari de construcții, cu experiență dovedită în coordonarea subcontractanților pe șantier
  • 3-5 ani de experiență profesională ca manager de proprietate/parc
  • Bună cunoaștere a limbii engleze scrise și vorbite
  • Jucător de echipă cu o abordare proactivă individuală și bune abilități de comunicare
  • Abilități solide de autogestionare pentru a asigura desfășurarea la timp a activităților de pe șantier
  • Autocad
  • Pachet Office și MS Project
  • Permis de conducere B

Noi oferim:

  • Loc de muncă la o companie străină dinamică într-o echipă de tineri talentați
  • Posibilitatea de a continua dezvoltarea carierei

Începerea este posibilă imediat sau imediat. În caz de interes, vă rugăm să ne transmiteți CV-ul dumneavoastră. Vom lua legătura doar cu candidații selectați, pentru a planifica un interviu. Vă mulțumim pentru înțelegere.