Controlor principal - Construcții

Pentru a sprijini activitățile noastre în creștere, căutăm un tânăr profesionist motivat care să ni se alăture în calitate de controlor senior, cu accent pe construcții, care va consolida echipa de control din Cehia, concentrându-se pe bugetarea și analiza proiectelor de construcții.

Contactați

Candidatul de succes este o persoană cu inițiativă, care caută în mod constant să se îmbunătățească și care poate lucra atât independent, cât și în echipă. Are o abordare metodică, este expert în Excel, înțelege datele financiare și contabile, este orientat spre detalii, capabil să comunice cu diverse echipe pentru a transpune datele în sinteze financiare.

Postul este perfect pentru o persoană care caută un grad de autonomie și dorește să aibă un impact semnificativ într-un mediu dinamic.

Principalele responsabilități vor include:

  • Sprijinirea managerilor de proiect în pregătirea bugetelor de construcție prin evaluarea costurilor estimate în funcție de documentația disponibilă în diferite faze ale proiectelor, prețurile unitare standard ale proiectelor realizate, prețurile de licitație realizate recent (în coordonare cu echipa de achiziții).
  • Sprijinirea managerilor de proiect și a directorilor regionali în pregătirea bugetelor de construcție și finalizarea proiectelor
  • Pregătirea și analiza rapoartelor și a indicatorilor cheie de performanță (KPI) ai proiectului / companiei
  • Cooperare strânsă cu directorul de construcții, echipele de achiziții, de contabilitate și juridice.
  • Cooperarea cu echipa de control al grupului în ceea ce privește alinierea și reconcilierea datelor, a rapoartelor și a metodologiei KPI-urilor
  • Participarea la modificările agendei de raportare legate de implementarea noului ERP
  • Crearea și menținerea unei baze de date standard de lucrări

Caracteristici personale:

  • Competențe numerice
  • Gestionarea termenelor limită și a situațiilor de presiune
  • Self-Starter
  • Rezolvarea problemelor
  • Motivat

Cerințe:

  • Experiență anterioară în pregătirea bugetului pentru construcții
  • Cunoașterea fluentă a limbii engleze
  • Abilități de expert Excel

Noi oferim:

  • Loc de muncă într-o companie internațională stabilă, lider pe piața imobiliară din ECE
  • Loc de muncă modern în centrul orașului Praga
  • Mese asigurate sub formă de prânzuri în cadrul biroului
  • Contribuția la sistemul de pensii sau la asigurarea de viață de până la 1.000 CZK/lună
  • Card MultiSport

Începerea este posibilă imediat
Cu sediul în Praga

În caz de interes, vă rugăm să ne transmiteți CV-ul dumneavoastră. Vom contacta doar candidații selectați.