Administrator Microsoft Dynamics CRM

Căutăm un administrator Microsoft Dynamics CRM foarte capabil pentru a ne asigura că firma noastră internațională valorifică beneficiile oferite de sistemul Microsoft Dynamics CRM.

Contactați

Descriere

Căutăm un administrator Microsoft Dynamics CRM foarte capabil pentru a ne asigura că firma noastră internațională valorifică beneficiile oferite de sistemul Microsoft Dynamics CRM. În calitate de specialist pentru Microsoft Dynamics, veți asista și veți permite echipelor noastre de vânzări. Veți face acest lucru prin susținerea și îmbunătățirea aplicațiilor noastre Microsoft Dynamics CRM și a aplicațiilor conexe. Sunteți o persoană abordabilă în mod natural și orientată spre soluții, care va deveni legătura naturală între sistem și utilizatorul final. Sunteți foarte concentrat pe servicii și veți lucra pentru a comunica incidentele și a limita impactul asupra utilizatorului final. Veți încerca întotdeauna să găsiți o soluție de rezolvare și veți încerca să rezolvați problemele de fond. Împreună cu colegii dumneavoastră și cu furnizorii noștri, știți cum să îmbunătățiți platforma, să stimulați utilizarea și să oferiți informații comerciale utile. În plus, înțelegeți cum să adaptați aplicațiile pentru a vă asigura că rezultatele sistemului, ale oamenilor și ale afacerii sunt aliniate.

Responsabilități:

  • Asigurarea unei performanțe optime a sistemelor și produselor Microsoft Dynamics CRM.
  • Actualizarea și configurarea sistemelor Microsoft Dynamics pentru o integrare optimizată.
  • Gestionarea rolurilor, a profilurilor, a regulilor de partajare, a fluxurilor de lucru și a grupurilor Microsoft Dynamics.
  • Importul de contacte, contacte și alte date ale departamentului de vânzări.
  • Crearea de rapoarte și tablouri de bord personalizate, în funcție de necesitățile echipelor de vânzări.
  • Efectuarea de sarcini de întreținere a bazei de date, inclusiv teste de diagnosticare și curățarea intrărilor duplicate.
  • Evaluarea și instalarea noilor versiuni Microsoft Dynamics, precum și furnizarea de instruire și asistență.
  • Documentarea proceselor, inclusiv a rapoartelor de eroare și a modificărilor aduse sistemelor.

Cerințe:

  • Un nivel avansat sau intermediar de certificare Microsoft Dynamics într-un domeniu relevant.
  • O diplomă de licență în domeniul informaticii sau experiență relevantă.
  • Cel puțin 4 ani de experiență cu sistemele CRM
  • Cel puțin 2 ani de experiență ca administrator Microsoft Dynamics într-un mediu similar.
  • Experiență vastă în administrarea și întreținerea sistemelor Microsoft Dynamics.
  • Experiență în efectuarea de actualizări Microsoft Dynamics și asigurarea unei integrări reușite.
  • Capacitate excepțională de a crea și de a menține sistemele Microsoft Dynamics.
  • Cunoașterea aprofundată a produselor Microsoft Dynamics și a funcționalităților acestora.
  • Competențe în crearea de profiluri Microsoft Dynamics, alocarea de roluri și gestionarea accesului.
  • Cunoștințe de import de date de vânzări și de generare de rapoarte Microsoft Dynamics.
  • Abilitatea de a oferi instruire Microsoft Dynamics și asistență pentru utilizatorii finali.
  • Avem nevoie să vorbiți fluent limba engleză, atât verbal cât și în scris.