Manager eMobility

Pentru a crea și a dezvolta "echipa CTP Energy", căutăm un candidat potrivit pentru postul de Manager eMobility. Să lucreze pentru CTP la nivel internațional, dar cu sediul în Praga.

Contactați

The Manager eMobility este responsabil pentru implementarea proiectelor de e-mobilitate în parcurile CTP. Sarcina principală este de a coordona instalarea stațiilor de încărcare de curent alternativ și continuu, de a implementa o soluție back-end pentru operarea și monitorizarea infrastructurii de încărcare, de a furniza date pentru facturare. Asigurarea unui nivel ridicat de satisfacție a clienților și a calității așteptate a serviciilor.

Descrierea postului:

  • Elaborarea și punerea în aplicare a strategiei de e-mobilitate în toate parcurile CTP
  • Coordonarea instalării stațiilor de încărcare, asigurarea veniturilor preconizate
  • Implementarea și operarea soluțiilor back-end pentru infrastructura de taxare
  • Definirea standardelor tehnologice și asigurarea implementării acestor standarde în toate țările.
  • Asigurarea unei strategii de achiziție unificate și internaționale pentru întregul portofoliu de eMobility și realizarea de economii.
  • Negociază și asigură nivelul de SLA preconizat de grup pentru serviciile de eMobility.
  • Raportarea performanței globale, a veniturilor și a indicatorilor cheie de performanță (KPI)
  • Pregătirea soluției tehnice pentru clienții cheie CTP, sprijinind Business Development în negocieri

 Cerințe:

  • Minim 3 ani de experiență profesională în domeniul e-mobilității
  • Competențe de dezvoltare a afacerilor și de strategie
  • Diplomă universitară în economie sau universitate tehnică
  • Engleză comunicativă, nivel B2;
  • Jucător de echipă, cu o abordare proactivă individuală și bune abilități de comunicare;
  • Abilități solide de autogestionare pentru a asigura respectarea termenelor de livrare a proiectelor; capacitatea de a lucra independent.

În caz de interes, vă rugăm să ne transmiteți CV-ul dumneavoastră în limba engleză. Vom lua legătura doar cu candidații selectați. Vă mulțumim.