Contabil junior

Pentru a ne extinde echipa de contabilitate din București, căutăm un CONTABIL JUNIOR care să ne sprijine în următoarele activități.

Contactați

Atribuții:

  • Înregistrarea facturilor de achiziție
  • verificarea registrelor de vânzări și de achiziții și reconcilierea cu balanța de verificare
  • înregistrări pentru cheltuieli în avans și venituri amânate
  • pregătirea confirmării soldului cu partenerii
  • întocmirea facturilor de decontare
  • înregistrarea altor cheltuieli, dacă este necesar, și efectuarea de reconcilieri ale conturilor de plătit
  • colectarea și arhivarea documentelor contabile justificative cronologice în funcție de natura operațiunii

      Asistarea la lucrările de închidere a lunii, după cum urmează:

      • Contabilizarea cheltuielilor cu amortizarea imobilizărilor corporale și necorporale
      • Contabilitatea elementelor denominate în valută străină
      • Calcularea și înregistrarea provizioanelor pentru deprecierea clienților
      • Descărcarea cheltuielilor în avans
      • Contabilizarea cheltuielilor estimate, pe baza informațiilor primite de la Beneficiar
      • Asigurarea corectitudinii înregistrărilor și a datelor transmise către departamente/instituții pentru societățile alocate.
      • Întotdeauna la curent cu noile modificări legislative în domeniul contabilității, fiscalității.
      • Asistarea la pregătirea registrelor contabile obligatorii - registrul general, registrul fiscal, registrul de achiziții, registrul de vânzări, registrul de inventar;
      • Alte rapoarte solicitate de conducere–

       Cu aceste aptitudini, sunteți un candidat excelent pentru noi:

      • studii universitare finalizate, Facultatea de Contabilitate și Sisteme Informatice de Gestiune va constitui un avantaj
      • O bună stăpânire a limbii engleze la scris și vorbit
      • MS Office, în special Excel
      • Capacitate de organizare, dorință de a învăța, abilități excelente de comunicare
      • O bună înțelegere a principiilor și practicilor contabile și de raportare financiară

      Începerea este posibilă imediat sau imediat. În caz de interes, vă rugăm să ne transmiteți CV-ul dumneavoastră. Vom lua legătura doar cu candidații selectați, pentru a planifica un interviu. Vă mulțumim pentru înțelegere.

      Înscrieți-vă la newsletter-ul nostru

        Rămâneți la curent cu cele mai recente evoluții ale CTP, cu informații despre industrie și cu oferte exclusive, înscriindu-vă la newsletter-ul nostru. Alăturați-vă comunității noastre și faceți parte din viitorul sectorului imobiliar industrial.

        Găsitor de proprietăți

        Proprietăți recomandate Vezi toate proprietățile

        Săgeată CTP NV €16.6 Icoana CTP GĂSIȚI PROPRIETATEASăgeată cerc CTP AR a ieșit

        Contact comercial

        Ivan Pastier

        Adresa parcului

        Bratislava

        Opletalova 87, 841 07 Bratislava - Devínska Nová Ves Slovacia

        Obțineți oferta