Specialist în consolidare

Contactați

Pentru a ne consolida echipa de consolidare cu sediul în Praga, căutăm un SPECIALIST CONSOLIDARE.

Atribuții și responsabilități:

  • Intocmirea pachetului de raportare consolidata si a situatiilor financiare consolidate lunare.
  • Participarea la punerea în aplicare a instrucțiunilor de consolidare
  • Sprijinirea echipei de contabilitate pentru consolidările ulterioare
  • Asistență pentru revizuirea conversiei contului.
  • Asigurarea legăturii cu administratorii terți și cu echipele financiare
  • Îmbunătățirea orientărilor și proceselor contabile și de raportare
  • Organizarea sesiunilor de instruire de consolidare.
  • Coordonarea colectărilor de date în cadrul structurii grupului
  • Asigurarea acurateței și a caracterului complet al consolidării și raportării IFRS pentru toate entitățile grupului, inclusiv conversia rezultatelor financiare în monedă străină în moneda grupului.
  • Să se asigure că toate soldurile între companii sunt reconciliate la timp și să sesizeze problema în caz de diferențe.
  • Confirmarea conformității filialei cu adoptarea politicilor contabile cheie și cu ajustările contabile ulterioare achiziției (achiziție, fuziune, vânzare, restructurare).

Raportează către șeful de raportare financiară

Profilul dorit

  • Ai o diplomă universitară în Finanțe și Contabilitate sau similar. ACCA sau orice certificare similară sunt binevenite.
  • Aveți 4 ani de experiență într-o poziție similară (experiența în industria imobiliară ar fi un avantaj)
  • Aveți cunoștințe în domeniul GAAP ceh și IFRS. Orice alte GAAP locale ar reprezenta un avantaj
  • Sunteți un utilizator competent al MS Office. Cunoștințele Microsoft Dynamics (Axapta) și Reporting.CZ vor fi apreciate.
  • Cunoaștere competentă a limbii engleze. Cunoașterea limbii germane va fi un avantaj.
  • Ești organizat, meticulos și auto-motivat.
  • Aveți o bună capacitate de relaționare și o abilitate puternică de comunicare verbală și scrisă
  • Sunteți capabil să lucrați în mod independent într-un mediu dinamic.

Începeți posibil imediat.

Cu sediul în Praga.

Noi oferim:

  • Loc de muncă într-o companie internațională dinamică, lider pe piața imobiliară din ECE
  • Loc de muncă modern în centrul Praguei.
  • 20 de zile de vacanță pentru început, creșterea angajării de la an la an.
  • Mese gratuite oferite sub formă de mic dejun și prânzuri în birou.
  • Contribuție la sistemul de pensii sau asigurări de viață și pentru recrearea copiilor angajaților.
  • Card multisport.
  • Educație continuă încurajată (pregătiri profesionale, certificate).